Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-21 17:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
fot. ADL
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Brytyjska firma Alexander Dennis Limited (ADL) dostarczyła do Berlina dwa pierwsze autobusy piętrowe z rodziny Enviro500. To część kontraktu ramowego na dostawy do 430 nowych autobusów.

W październiku 2018 r. BVG, operator berlińskiej komunikacji, podpisał umowę ramową z ADL na dostawy do 430 autobusów z rodziny Enviro500. Po pomyślnym zakończeniu testów dwóch dostarczonych pojazdów zostanie zakontraktowana produkcja kolejnych 198 wozów.

Żółte autobusy o długości 13,8 m i wysokości 4,06 m są wyposażone w trzy pary drzwi, dwie pary schodów oraz silnik Mercedesa o mocy 260kW. Każdy pojazd pomieści 112 podróżnych, w tym 80 na miejscach siedzących. Cechą szczególną pojazdów ma być zmienna barwa światła, w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

Według zapowiedzi nowe pojazdy mają wyjechać na linię 100 w połowie listopada. ADL, z myślą o tym kontakcie, a także innych potencjalnych zamówieniach w Europie, stworzył w Berlinie biuro, centrum obsługowe i magazyn części zamiennych.

¬– To zaszczyt realizować zamówienie na dostawę nowej generacji autobusów piętrowych dla Berlina. Skorzystaliśmy z naszego doświadczenia, obejmującego ponad 18 tys. wyprodukowanych autobusów piętrowych i jeżdżących w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Hongkongu, Singapurze i Nowej Zelandii, aby wspólnie opracować autobus, który w pełni odpowiada na wymagania BVG – mówi Paul Davies, szef ADL.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5