Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Pierwsze elektryczne mikrobusy dla osób z niepełnosprawnościami w Gdańsku

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-07 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwsze elektryczne mikrobusy dla osób z niepełnosprawnościami w Gdańsku
fot. ZTM Gdańsk
8 elektrycznych mikrobusów od 01.09.2021 r. przewozi osoby z niepełnosprawnościami mieszkające w Gdańsku, przede wszystkim dzieci i młodzież. W styczniu 2022 r. pojawią się kolejne zeroemisyjne pojazdy.

W sumie do obsługi przewozu osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą korzystać z autobusów i tramwajów (a jest to obecnie 600 osób, z czego około 350 dzieci i młodzieży), przeznaczonych jest 78 mikrobusów. Przewozy te, zgodnie z zawartymi z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku umowami, świadczy 5 firm.

W ostatnich dniach sierpnia pracownicy ZTM skontrolowali stan wszystkich pojazdów. Każdy z nich jest przystosowany do bezpiecznego przewozu osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przypomnijmy, zgodnie z wymogami, klimatyzowane auto musi mieć możliwość przewożenia minimum dwóch standardowych wózków inwalidzkich. W związku z tym w podłodze pojazdu znajdują się odpowiednie listwy do zabezpieczenia wózków. Wszystkie fotele mają zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Z tyłu mikrobusu jest winda lub najazd pozwalający na bezpieczne transportowanie osób na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz pojazdów są odpowiednie siedziska i foteliki dla dzieci, które będą używane w razie potrzeby. Stopień umożliwiający wejście do mikrobusu powinien być zamontowany na stałe przy drzwiach bocznych. Ponadto każdy samochód musi być wyposażony w nadajnik GPS, a także kamerę wideo wewnątrz. Kierowcy i opiekunowie osób niepełnosprawnych mają obowiązek udzielania pomocy przy wsiadaniu do mikrobusu i wysiadaniu z niego oraz składaniu i przewożeniu wózka inwalidzkiego. Muszą też być przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy.

Po raz pierwszy do obsługi osób niepełnosprawnych wykorzystane zostaną w Gdańsku pojazdy elektryczne. Co ciekawe można je ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Na jednym ładowaniu są w stanie przejechać do 150 kilometrów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5