Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pierwsze eCitaro w Polsce trafią do Gdyni. Umowa podpisana

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-04-21 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa EvoBus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwsze eCitaro w Polsce trafią do Gdyni. Umowa podpisana
fot. EvoBus
Elektryzująca wiadomość: Pierwsze w Polsce zamówienie na elektryczne autobusy miejskie Mercedes-Benz trafią do Gdyni. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej podpisało umowę z EvoBusem na dostawy 24 eCitaro.

Firma EvoBus Polska wygrała przetarg na w pełni elektryczne autobusy Mercedes-Benz eCi-taro dla Gdyni, w ramach którego odbędzie się dostawa zarówno autobusów przegubowych (8 szt.) jak i wersji solo (16 szt.). Pojazdy będą eksploatowane przez Przedsiębiorstwo Komuni-kacji Autobusowej w Gdyni. To pierwsze zamówienie na elektryczne autobusy Mercedes-Benz w Polsce.

Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 21 kwietnia b.r. w Muzeum Emigracji w Gdyni. – Pierwsza umowa na elektryczne Mercedes-Benz eCitaro cieszy nas szczególnie. Tym bardziej, że jako zeszłoroczny lider sprzedaży autobusów miejskich z silnikiem diesla możemy dostar-czyć przy pierwszym zamówieniu aż 24 sztuki bezemisyjnych pojazdów. Gratuluję włodarzom miasta i tym samym Gdynianom innowacyjnych projektów – mówi Artur Konarski, prezes zarządu EvoBusa.

Bezemisyjne autobusy Mercedes-Benz eCitaro zasilane są bateriami NMC z ogniwami kolejnej, najnowszej generacji. Baterie posiadają aktywny system zarządzający termiką magazynów energii zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Układ zarządzania temperaturą baterii jest w pełni zintegrowany z inteligentnym i automatycznym system sterowania komfortem oraz termiką w całym autobusie. W autobusie ładowanie możliwe jest w trzech miejscach. Służy do tego pantograf do szybkiego ładowania na mieście oraz dwa gniazda plug-in zlokalizowane z tyłu pojazdu oraz nad prawym przednim nadkolem.

W układzie klimatyzacji zastosowano seryjnie montowane w autobusach Mercedes-Benz ak-tywne filtry neutralizujące wirusy. Kierowcy otrzymają szczelnie zabudowaną kabinę. Na bezpieczeństwo jazdy wpływają zamontowane systemy wspierające kierowcę podczas jazdy. Sideguard Assist to asystent martwego pola bazujący na technologii radarowej, którego rola polega na wykrywaniu obiektów wzdłuż prawego boku pojazdu ostrzegając kierowcę o moż-liwości kolizji z obiektami statecznymi lub będącymi w ruchu. Drugi z asystentów: Preventive Brake Assist – to zautomatyzowany system awaryjnego hamowania dostosowany do warun-ków eksploatacji w ruchu miejskim. Dzięki zastosowaniu technologii radarowej system działa również w warunkach ograniczonej widoczności lub po zmroku.

Autobusy będą powiązane z systemem OMNIplus ON, który stale monitoruje ich stan i auto-matycznie opracowuje skuteczne zalecenia działań z zakresu zarządzania warsztatem. Tym samym zwiększa się dyspozycyjność floty. System umożliwia monitorowanie stanu technicz-nego autobusów w czasie rzeczywistym i wykorzystuje uzyskane informacje do optymalizacji planowanych usług.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKA Gdynia wybiera elektryczne Mercedesy. Wygrana o włos

Przestrzeń

PKA Gdynia wybiera elektryczne Mercedesy. Wygrana o włos

Witold Urbanowicz 04 lutego 2021

PKA Gdynia z trzema ofertami na dostawy 24 elektrobusów

Komunikacja

PKA Gdynia z trzema ofertami na dostawy 24 elektrobusów

Witold Urbanowicz 08 stycznia 2021

PKA Gdynia kupuje 24 elektrobusy

Komunikacja

PKA Gdynia kupuje 24 elektrobusy

Witold Urbanowicz 30 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5