Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pierwsza Panorama dla Olsztyna gotowa [zdjęcie]

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-01-22 14:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwsza Panorama dla Olsztyna gotowa [zdjęcie]
fot. MPK Olsztyn
Zakończył się montaż pierwszego limonkowo-stalowego tramwaju Panorama, który powstaje w Turcji. Trwają przygotowania do przetransportowania pojazdu na Warmię.

– Jest gotowy pierwszy pojazd dla Olsztyna – zdradza Cezary Stankiewicz, rzecznik prasowy MPK Olsztyn. Pojazd powstał w fabryce Durmazlara w Turcji, a dokładnie w Bursie. – W przyszłym tygodniu tramwaj zostanie załadowany i transportem kołowym dotrze do Olsztyna – wyjaśnia rzecznik.

Załadunek planowany jest 27 stycznia. – W Turcji transport, ze względu na brak wymagań prawnych, będzie mógł poruszać się dniem i nocą. W Unii Europejskiej wyłącznie nocą. Producent planuje, że transport zajmie ok. 3 tygodnie – mówi Stankiewicz.


To pierwszy z 12 zamówionych przez Olsztyn tramwajów Panorama. Każdy z nich ma kosztować miasto 8,99 mln zł, czyli łącznie 108 mln zł. – Pierwszy egzemplarz będzie homologowany na miejscu. Przyjedzie już wyposażony we wszystkie urządzenia, w tym także w ITS produkcji firmy Sprint z Olsztyna – wyjaśnia Cezary Stankiewicz, rzecznik prasowy MPK Olsztyn.

Tureckie tramwaje będą nieco dłuższe od obecnych w Olsztynie Tramino Solarisa, bo ten parametr wyniesie 32,5 metra. Szerokość pudła pozostanie ta sama jak dotychczas – 2,5 metra. Pojazd będzie niskopodłogowy ze wzniosami nad wózkami. Niską podłogę udało się zaproponować na całej długości tramwaju. Pojazd będzie pięcioczłonowy. W skrajnych czołach zamontowane zostaną skrętne wózki mające zapobiegać nadmiernemu zużywaniu się torowiska, zaś w środkowym – sztywny. Pozostałe człony będą podwieszane.

Według deklaracji producenta Panorama ma mieć możliwość rozpędzenia się do 70 km/h. Pojazdy pomieszczą 210 pasażerów, z czego we wnętrzu zapewnionych będzie 40 siedzeń. W najszerszych fragmentach pudła producent zapewni układ 2+1 lub 1+1.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tak powstaje Panorama dla Olsztyna [zdjęcia]

Komunikacja

Tak powstaje Panorama dla Olsztyna [zdjęcia]

Przemysław Farsewicz 30 grudnia 2019

Olsztyn zarezerwował 91 mln zł w budżecie na tramwaje

Prawo & Finanse

Olsztyn zarezerwował 91 mln zł w budżecie na tramwaje

Przemysław Farsewicz 23 grudnia 2019

Olsztyn zarezerwował środki na tramwaje w budżecie na 2020 r.

Przestrzeń

Olsztyn zarezerwował środki na tramwaje w budżecie na 2020 r.

Przemysław Farsewicz 26 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5