Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Piechociński: Inteligentne miasta są odpowiedzią na wyzwania współczesności

Dalej Wstecz
Autor:

Grażyna Kuryłło

Data publikacji:
2015-05-13 08:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piechociński: Inteligentne miasta są odpowiedzią na wyzwania współczesności
fot.sxc
– Polskie miasta mają potencjał do tego, aby stać się inteligentnymi. Do ich rozwoju może przyczynić się również polska branża ICT, która należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki – mówi wicepremier Janusz Piechociński.

Wicepremier Piechociński podkreśla, że we współczesnej gospodarce konkurencyjne i innowacyjne przewagi rodzą się na styku branż.

– Do utrzymania obecnego dynamicznego wzrostu gospodarczego potrzebne jest nie tylko poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, lecz również kształtowanie innowacyjnych postaw w biznesie – stwierdził Janusz Piechociński, analizując perspektywy wykorzystania inteligentnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej oraz ich znaczenie dla rozwoju nowoczesnej gospodarki podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji „Rozwiązania ICT dla inteligentnych miast”.

Dodał, że inteligentne miasta stanowią przykład kompleksowego modelu rozwojowego. – Rozwój smart cities wyznacza kierunek dla strategii rozwojowych, odpowiadających na potrzeby społeczne i wymogi współczesności – ocenił wicepremier.

Przypomniał również, że w opublikowanym w 2014 r. przez Wiedeński Uniwersytet Technologiczny rankingu 77 najbardziej inteligentnych miast średniej wielkości w Europie znalazło się sześć polskich ośrodków: Rzeszów (55), Szczecin (56), Bydgoszcz (62), Białystok (66), Kielce (68) i Suwałki (70).

W kategorii gospodarczej najlepszą pozycję ma Bydgoszcz (60), kapitału ludzkiego Szczecin (62), zarządzania Białystok (45), mobilności – Bydgoszcz (50), środowiska naturalnego – Szczecin (47), warunków życia – Rzeszów (50).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Poznań. Nie będzie nowej ulicy Królowej Jadwigi

Przestrzeń

Poznań. Nie będzie nowej ulicy Królowej Jadwigi

Olga Plesińska 08 kwietnia 2016

High Line - od Alei Śmierci do modnej okolicy

Przestrzeń

High Line - od Alei Śmierci do modnej okolicy

Marcin Żywiałkowski 04 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5