Partner serwisu
Komunikacja

Pięć wodorowych Solarisów dla włoskiej Mantui

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
17-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris Bus & Coach

Podziel się ze znajomymi:

Przewoźnik APAM Esercizio S.p.A. z Mantui złożył zamówienie na pięć nowoczesnych autobusów wodorowych Solaris Urbino 12 hydrogen. Dostawy zostały zaplanowane na koniec 2025 roku.

Położona w regionie Lombardii Mantua kieruje swoje działania związane z dekarbonizacją regionu w stronę rozwiązań wodorowych. Doskonale wpisuje się to w najnowsze zamówienie, które otrzymała firma Solaris, na pięć autobusów napędzanych wodorowym ogniwem paliwowym. Warto dodać, że prowincja Mantua bierze udział w projekcie utworzenia Doliny Wodorowej. Docelowo w ramach projektu, ma powstawać rocznie ponad 1500 ton wodoru, pochodzącego ze źródeł odnawialnych.

Podstawowym wyposażeniem Solarisów Urbino 12 hydrogen będą wodorowe ogniwa paliwowe o mocy 70 kW. Wodór będzie przechowywany w pięciu butlach kompozytowych, umieszczonych na dachu pojazdu. Autobusy zostaną wyposażone w silniki elektryczne umieszczone w osi napędowej, które będą napędzane energią powstającą w ogniwie paliwowym. Dzięki zastosowanej technologii autobusy będą emitować do otoczenia jedynie parę wodną.

Choć to po pierwsze zamówienie od klienta APAM Esercizio z Mantui, pozycja Solarisa na Półwyspie Apenińskim jest silnie ugruntowana. Świadczą o tym m.in. ostatnie głośne zamówienia: 105 autobusów elektrycznych dla Mediolanu, 112 przegubowych trolejbusów dla AMT Genova, 130 Urbino 12 hydrogen dla TPER w Bolonii i 90 autobusów wodorowych dla Azienda Veneziana della Mobilita.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5