Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-07 15:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na remont i przebudowę dworca Kuźnica Białostocka, który znajduje się przy granicy z Białorusią. Prace potrwają ponad rok.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca w Kuźnicy Białostockiej. Obiekt, znajdujący się przy linii nr 6 na granicy z Białorusią, powstał w 1962 r. To stacja graniczna, która oprócz obsługi podróżnych jest też siedzibą Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej.

Zakres prac zakłada termomodernizację z zastosowaniem paneli elewacyjnych jako elementu wykończeniowego, wymianę pokrycia dachowego, budowę windy, zmianę przeznaczenia części pomieszczeń, pojawi się nowe wejście od strony parkingu. Część ogólnodostępna zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowane zostanie otoczenie dworca. Założono wymianę nawierzchni, urządzenie zielonego skweru, rozbiórkę jednego z pawilonów handlowo-usługowych, budowę wiaty śmietnikowej i rowerowej. Istniejący parking zostanie zachowany.

Dzisiaj (7 stycznia) minął termin składania ofert. Budżet określony był na kwotę 16,137 mln zł brutto. O wyborze zadecyduje cena. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 16,845 mln zł brutto, złożyła firma MERX z Białegostoku. Warszawski Budimex wycenił prace na 18,234 mln zł brutto. Firma PB Pożarski Budownictwo z Białegostoku jest gotowa wykonać prace za 22,214 mln zł brutto, konsorcjum Torpol z Poznania i Grin Budownictwo z Białegostoku za 22,385 mln zł brutto, a Fadbet z Białegostoku za 22,899 mln zł brutto.

Na realizację prac przeznaczono 82 tygodnie. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Więcej wizualizacji TUTAJ.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5