Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pięć ofert na przebudowę dworca Wałbrzych Główny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-26 16:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pięć ofert na przebudowę dworca Wałbrzych Główny
wiz. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę zabytkowego dworca Wałbrzych Główny. O zamówienie ubiega się pięć firm. Prace, które potrwają ponad rok, zakładają także zagospodarowanie otoczenia, z wyburzeniem kilku istniejących obiektów.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa zabytkowego dworca Wałbrzych Główny, który został oddany w 1867 r. Obiekt leży przy liniach nr 274 relacji Wrocław Świebodzki-Zgorzelec oraz 286 Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont budynku, z uwzględnieniem jego wartości historycznej. Przewidziano zmianę programu funkcjonalno-użytkowego oraz zagospodarowanie otoczenia budynku. Więcej o zakresie prac, wraz z prezentacją wizualizacji, pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (26 sierpnia) minął termin składania ofert. O zlecenie ubiega się pięć podmiotów. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 30,653 mln zł brutto, złożyła firma Berger Bau Polska. Przedsiębiorstwo Budowlane Sawrem proponuje 32,829 mln zł brutto, Firma budowlana Dota – 32,900 mln zł brutto, Mosty Łódź – 36,338 mln zł brutto, a PORR – 36,679 mln zł brutto.

Wszystkie oferty przewyższają zaplanowany na ten cel budżet, określony na kwotę 25,425 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się na przeznaczenie dodatkowych środków, to o wyborze zdecyduje cena, która jest jedynym kryterium oceny ofert. Na realizację prac przeznaczono 65 tygodni. Na czas prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wałcz z dwiema ofertami na autobusy. Autosan tańszy

Prawo & Finanse

Wałcz z dwiema ofertami na autobusy. Autosan tańszy

Jakub Dybalski 26 sierpnia 2019

Kielce. Będzie strajk w MPK? Miasto powołuje sztab kryzysowy

Komunikacja

Kielce. Będzie strajk w MPK? Miasto powołuje sztab kryzysowy

Jakub Dybalski 26 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5