Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Piaseczno apeluje o buspas na Puławskiej. Warszawa nie widzi na razie szans

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-03-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Piaseczno apeluje o buspas na Puławskiej. Warszawa nie widzi na razie szans
fot. ZDM Warszawa
Warszawa podejmuje działania na rzecz ograniczenia liczby samochodów wjeżdżających do stolicy. Temu służyć mają właśnie ogłoszone zmiany w taryfie przewozowej. Piaseczno odpowiada: nawet bezpłatna komunikacja nie pomoże, jeśli nie udrożni się autobusów na istniejących drogach. – Dlatego apeluję o wprowadzenie co najmniej buspasu, by komfort jazdy z Piaseczna do Warszawy znacznie się poprawił – mówi Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna.

Warszawa zaprezentowała w piątek 3 marca propozycje zmian w taryfie biletowej. Od czerwca potanieć mają bilety długookresowe na dwie strefy, oprócz szeregu innych zmian. – Naszym celem jest zachęta do rezygnacji z aut i by jak najwięcej osób przesiadali się do komunikacji – zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Kierunek działań nie dziwi – codziennie granice stolicy przekracza milion aut.

Z tańszych biletów na pewno ucieszą się mieszkańcy aglomeracji, jeżdżący komunikacją do stolicy, ale zdaniem niektórych samorządowców nie rozwiąże to wszystkich problemów komunikacyjnych. – Chciałbym poprosić panią prezydent, by w ślad za inicjatywą związaną z cenami biletów, podjęła działania w kierunku udrożnienia ulicy Puławskiej. Komunikacja miejska nie będzie doskonała – nawet jeśli byłaby bezpłatna – bez poprawy czasu przejazdu. Dlatego apeluję o wprowadzenie co najmniej bus pasu, by komfort jazdy z Piaseczna do Warszawy znacznie się poprawił – powiedział obecny na konferencji Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna.

Buspas na Puławskiej jest w planach, ale jego realizacja jest odkładania w czasie. Pierwotnie zakładano, że buspasy zostaną wytyczone w 2017 r. Chwilowo jednak nie ma środków na tę inwestycję. – Koleje modernizują swoje trasy w obszarze Warszawy i jej okolicach. Prace PKP przekładają nam się na decyzje w zakresie Puławskiej. Stąd wstrzymujemy się z samym wprowadzeniem buspasu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Jak dodaje, niepokoją ją przedłużające się rozstrzygnięcia ws. linii radomskiej.

Dlaczego miasto nie chce już teraz wytyczyć buspasów na szerokiej Puławskiej? – Wybudowanie tego buspasa w tym momencie wiązałoby się z dołożeniem jeszcze jednego pasa ruchu. To bardzo duża zmiana za bardzo duże środki w momencie gdy – jak tylko PKP zakończy swoje prace – przestanie być potrzebna. Chcielibyśmy wyznaczyć buspas, ale na istniejącej jezdni – mówi Kaznowska.

Drogowcy przekonują, że wytyczenie buspasów w tej chwili zmniejszałoby znacznie przepustowość jezdni, a jej poszerzanie nie jest zasadne w świetle rozbudowy układu drogowego, a zwłaszcza realizacji tzw. Puławskiej-bis (S7), czyli nowej trasy od Tarczyna do Południowej Obwodnicy Warszawy. Powinna ona zostać oddana w 2019 r., wtedy też – według zapowiedzi władz Warszawy – ma powrócić temat buspasa na Puławskiej. Wcześniej jednak ZDM przebuduje blisko 9-kilometrowy odcinek ulicy od Domaniewskiej do granic Warszawy. Dzięki środkom unijnym mieszkańcy zyskają drogi dla rowerów, nowe chodniki, zieleń i zmodernizowaną sygnalizację świetlną. Geometria skrzyżowań i sygnalizacje świetlne mają być przystosowane do wytyczenia w przyszłości wydzielonego pasa dla komunikacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Przestrzeń

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Redakcja/inf. pras. 03 października 2022

Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Przestrzeń

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Redakcja/inf. pras. 03 października 2022

Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5