Partnerzy serwisu:
Mobilność

PGNiG zasili gazem MPK Kielce. Efektem kilkadziesiąt nowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-10-23 16:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PGNiG zasili gazem MPK Kielce. Efektem kilkadziesiąt nowych autobusów
fot. MPK Kielce
We worek w Kielcach podpisano list intencyjny między członkami zarządu PGNiG a przedstawicielami MPK Kielce. Koncern gazowy wybuduje stacje tankowania pojazdów, a MPK zobowiązało się, że kupi pojazdy, które będą tam pobierać paliwo.

PGNiG wybuduje nową, ogólnodostępną stację CNG. Powstanie do końca 2019 r. na terenie zajezdni MPK Kielce. Miasto z kolei do końca 2020 r. kupi 10 nowych autobusów CNG, a do końca 2025 r. kolejne 50 pojazdów z takim napędem.

W efekcie, co podkreślali przedstawiciele obu stron, 30 proc. taboru autobusowego w Kielcach będzie ekologiczne. – Dobre partnerstwo czyni przyjaciół – powiedział przy okazji podpisania umowy prezes PGNiG Henryk Mucha. – Niewidzialna ręka rynku działa. Autobus CNG ma dziś cenę podobną do autobusu dieslowskiego. Ten rynek będzie się rozwijał, a Kielce bedą miastem naprawdę ekologicznym – dodał.

– MPK Kielce to, myślę, jedna z lepszych firm w Polsce. Dba o to by być nowoczesną i by nie stwarzać problemów miastu – powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski, nawiazując do problemu smogu. Na konferencję się spóźnił, ale ma na głowie poważniejsze problemy, bo czeka go druga tura wyborów prezydenckich Kielcach, w której w dodatku musi odrobić do rywala blisko dziesięcioprocentową stratę.

– Elektromobilność to ogromne koszty, a my liczymy pieniądze. Dlatego zdecydowaliśmy, że ekologiczny transport w Kielcach to będzie transport gazowy – tłumaczyła z kolei Elżbieta Śreniawska, prezes MPK Kielce. – Stale wymieniamy autobusy. Umowa z miastem obliguje nas do tego by średni wiek autobusów nie był wyższy niż 8 lat, dlatego ta umowa świetnie wpisuje się w nasze cele – dodaje Śreniewska.

Dla PGNiG to kolejna w ostatnie w ostatnim czasie porozumienie związane z autobusami gazowymi w transporcie publicznym. Stawia dodatkowa stację tankowania CNG w Warszawie i za jej pośrednictwem dostarczy przez najbliższe lata paliwo dla co najmniej 80 nowy gazowców MZA. Nową stację postawi też w Tychach, a paliwo dostarczy do Tarnowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy Solaris LE Lite Hybrid. Urbino po liftingu

Komunikacja

Nowy Solaris LE Lite Hybrid. Urbino po liftingu

Jakub Dybalski 23 października 2018

Łódź: Nawrot, Jaracza, Włókiennicza – rewitalizacja w toku

Przestrzeń

Łódź: Nawrot, Jaracza, Włókiennicza – rewitalizacja w toku

Roman Czubiński 23 października 2018

PGNiG: O połowę więcej kupionych autobusów CNG w 2018 r.

Komunikacja

PGNiG: O połowę więcej kupionych autobusów CNG w 2018 r.

jd/inf. pras. 09 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5