Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pesa wśród pięciu firm w przetargu na tramwaje dla Pragi

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
08-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pesa wśród pięciu firm w przetargu na tramwaje dla Pragi
mat. Pesa
Jak przekazał Krzysztof Zdziarski, prezes bydgoskiej Pesy, producent został dopuszczony do przetargu na nowe tramwaje dla Pragi. Pesa jest jedną z pięciu firm, obok Alstomu, Stadlera, Siemensa oraz Skody, które są zainteresowane realizacją dostaw do 200 nowych tramwajów.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), organizator komunikacji w stolicy Czech, rozpisał kilka tygodni temu duży przetarg na dostawę nowych tramwajów. Postanowienie może objąć aż 200 nowych wagonów, które mają mieć długość około 32 metrów i mają zabierać na pokład co najmniej 220 pasażerów, z czego co najmniej 60 na miejscach siedzących. Więcej o wymaganiach stawianych przed nowymi pojazdami można przeczytać tutaj.

Właśnie dowiedzieliśmy się jednak, że w przetargu bierze udział kilku producentów, w tym także Pesa.

– Bierzemy udział w przetargu na nowe tramwaje dla Pragi razem z Alstomem, Skodą, Siemensem i Stadlerem – przekazał prezes Pesy, Krzysztof Zdziarski, podczas prezentacji nowych modeli pociągów, o czym szerzej piszemy tutaj.

Pesa przygotowała także wizualizację tego, jak mogą wyglądać nowe praskie tramwaje. Wykorzystujemy ją do ilustracji naszego tekstu.

Praga chce kupować nowe tramwaje, ponieważ władze miasta planują budowę nowych tras tramwajowych oraz powrót tramwajów w miejsca, gdzie kiedyś zlikwidowano dotychczasowe trasy, jak np. w przypadku placu Wacława.

Zamawiający planował rozstrzygnięcie przetargu w IV kwartale bieżącego roku.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5