Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-05 12:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają
fot. Tramwaje Warszawskie
Pesa sukcesywnie kończy realizację opóźnionych kontraktów tramwajowych. Do Łodzi i Bydgoszczy, które jako jedyne nie mają jeszcze wszystkich wozów, dostarczane są kolejne pojazdy.

Wszystkie pojazdy powinny były zostać dostarczone przed końcem 2015 r. Spiętrzenie zamówień spowodowało jednak opóźnienia w produkcji. Projekty nie są zagrożone jednak utratą środków unijnych dzięki zmianie zasad ich rozliczania. – Wszystkie pojazdy Pesy zostały do końca roku przedstawione wraz z wymagana dokumentacją do odbiorów – przypomina Michał Żurowski, rzecznik producenta. Odbiór części pojazdów, niedostarczonych jeszcze do przewoźników, jest jednak warunkowy. Pesa otrzyma środki, zdeponowane na funduszu powierniczym, dopiero po pełnym zakończeniu realizacji kontraktów.

W zakresie tramwajów niezakończone pozostają jeszcze trzy umowy. Najbardziej zaawansowana jest Warszawa. Tutaj dostarczono wszystkie 30 Jazzów. Przed końcem roku odebrano tylko jeden tramwaj, a w sumie pięć było po teście niezawodności, w ramach których pojazdy muszą przejechać 5 tys. km bez większych przestojów i awarii. Aktualnie osiem wozów jest po testach niezawodności, a jego pozytywne zaliczenie warunkuje odbiór pojazdu. – Kolejne są w trakcie lub przed rozpoczęciem testów, po których zostanie rozliczony cały kontrakt – mówi Żurowski.

Przed końcem roku do Łodzi dotarło 10 z 22 kupionych przez tamtejsze MPK Swingów. Aktualnie, jak informuje Pesa, klientowi przekazano jedenaście pojazdów. – Dwunasty dostarczymy w tym tygodniu, pozostałe sukcesywnie w styczniu – mówi Michał Żurowski.

Pesa realizuje jeszcze kontrakt dla bydgoskiej spółki Tramwaj Fordon, w ramach którego ma dostarczyć 12 Swingów do obsługi nowej trasy tramwajowej do Fordonu. W 2015 r. udało się dostarczyć i odebrać tylko jeden wóz. Aktualnie spółce przekazano łącznie cztery tramwaje. – Są one gotowe do eksploatacji. Przewidujemy przekazywanie kolejnych po jednym dziennie, tak by dochować terminu dostarczenia wszystkich do 16 stycznia – informuje Żurowski. Wtedy też ruszyć ma nowa, wyczekiwana trasa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi

Komunikacja

Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2015

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Komunikacja

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2015

Pesa: Zdążymy z produkcją tramwajów do 31 grudnia

Komunikacja

Pesa: Zdążymy z produkcją tramwajów do 31 grudnia

Michał Szymajda 17 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5