Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pesa nie odda do Kijowa tramwajów dla Moskwy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
01-07-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pesa nie odda do Kijowa tramwajów dla Moskwy
fot. RKFokstrot
Prezes Pesy Tomasz Zaboklicki zdementował w rozmowie z portalem Transport–Publiczny.pl informację, jakoby do Kijowa miały być dostarczane tramwaje, które pierwotnie miały trafić do Moskwy.

W połowie czerwca Witalij Kliczko, mer Kijowa podpisał w Bydgoszczy memorandum o woli współpracy w zakresie dostawy w przyszłości co najmniej 50 tramwajów wyprodukowanych w Pesie. W Internecie nie brakowało komentarzy, że będą to tramwaje pierwotnie przeznaczone dla Moskwy. W stolicy Rosji jeździ 60 ze 120 zamówionych składów.

Tę informację stanowczo zdementował w rozmowie z portalem Transport–Publiczny.pl prezes Pesy Tomasz Zaboklicki. – Myślę że plotka na ten temat wyniknęła z podobieństwa systemów tramwajowych Kijowa i Moskwy, choćby w zakresie skrajni. Ale stanowczo ją dementuję – podkreślił.

Jednak faktem jest, że spółka UWZ, która jest rosyjskim partnerem Pesy w kontrakcie na tramwaje Fokstrot dla Moskwy ma ogromne problemy związane ze spadkiem wartości rubla. Kontrakt w pewnym momencie był zagrożony. Jak to wygląda w tej chwili? – Wszystko wskazuje na to, że uda się zakończyć to zamówienie. Nie mówię o całkowitej pewności, bo sytuacja polityczna jest zmienna, ale w tej chwili jesteśmy optymistami. Strona rosyjska podtrzymuje chęć kontynuacji kontraktu. Spółka UWZ otrzymała rządowe dofinansowanie na wyrównanie wahań kursu euro – mówi „TP” prezes Pesy Tomasz Zaboklicki.

W Moskwie jeździ już 60 tramwajów Fokstrot. – I zbierają bardzo dobre recenzje – podkreśla Zaboklicki. Za te składy Rosjanie zapłacili. W Bydgoszczy stoją jednak 22 wybudowane już wagony z kolejnej partii. Ich dostawa została zawieszona ze względu na wspomniane problemy z płatnościami. Pesa wstrzymała też budowę kolejnych wozów. W sumie moskiewskie przedsiębiorstwo tramwajowe GUP Mosgortrans zamówiło 120 wagonów Pesa Fokstrot.

Komentarz Tomasza Zaboklickiego na temat rozwoju rynku tramwajów przeczytasz w Monitorze.


Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5