Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Pesa: Nasza oferta aktualna. Solaris: Jesteśmy gotowi dostarczyć tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-09-29 11:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa: Nasza oferta aktualna. Solaris: Jesteśmy gotowi dostarczyć tramwaje
fot. Pesa
Pesa wycofała wadium do swojej oferty, która wygrała w przetargu na dostawy do 50 tramwajów w Krakowie. Gdyby dalsze negocjacje Pesy i MPK Kraków zakończyły się niepowodzeniem, zamówienie trafi do kolejnego oferenta. – Potwierdzam pełną gotowość techniczną i produkcyjną do dostaw tramwajów – mówi Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solarisa.

Przetarg na dostawy 35 tramwajów z opcją na kolejne 15 pojazdów ciągnie się od zeszłego roku (więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj). Oferty otwarto jeszcze w październiku. W trakcie ich ocen MPK Kraków zdecydowało się na wykluczenie z postępowania Pesy. Głównym powodem było nienależyte, zdaniem przewoźnika, wykonanie poprzedniej umowy na dostawy 36 Krakowiaków. Ostatecznie, po odwołaniach do Krajowej Izby Odwoławczej i następnie Sądu Okręgowego, zamawiający musiał przywrócić ofertę Pesy.

Na początku sierpnia MPK rozstrzygnęło wreszcie postępowanie, wybierając ofertę Pesy. Producent, jak się jednak teraz okazuje, nie przedłużył ważności wadium do oferty. Pesa podkreśla, że nie jest to równoznaczne z wycofaniem oferty. – Informujemy, że oferta Pesy jest nadal aktualna, trwa kontrola uprzednia UZP, a do czasu skończenia postępowania nie komentujemy jego wyniku – mówi Maciej Grześkowiak, szef PR w Pesie.

Jeśli dalsze rozmowy między producentem a MPK Kraków zakończą się fiaskiem, zamówienie może trafić do kolejnego oferenta – w tym przypadku konsorcjum Solarisa i Stadlera, które zaproponowały pojazd Tramino Kraków. Firmy wyceniły jeden tramwaj na kwotę 7 270 127 zł netto, a za całe zamówienie życzyły sobie 447 mln zł brutto (313 mln zł brutto za 35 tramwajów).

– Procedura przetargowa jeszcze trwa, dlatego nie chcielibyśmy komentować kroku konkurencji. Natomiast potwierdzam pełną gotowość techniczną i produkcyjną do dostawy tramwajów dla Krakowa, jeśli zamawiający wybierze ofertę konsorcjum Solarisa i Stadlera – mówi Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solarisa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa nie przedłuża ważności wadium na tramwaje dla Krakowa. Co dalej?

Prawo & Finanse

Pesa nie przedłuża ważności wadium na tramwaje dla Krakowa. Co dalej?

Witold Urbanowicz 28 września 2017

To jednak Pesa wygrywa przetarg w Krakowie  na kolejne tramwaje

Komunikacja

To jednak Pesa wygrywa przetarg w Krakowie na kolejne tramwaje

Witold Urbanowicz 08 sierpnia 2017

Kraków. Kara umowna to za mało by wykluczyć Pesę

Felietony i komentarze

Kraków. Kara umowna to za mało by wykluczyć Pesę

Agnieszka Suchecka 27 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5