Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-24 15:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa
fot. Martyn Janduła
MPK Kraków wezwało Pesę do podpisania w dniu 10 listopada 2017 roku umowy na dostawy do 50 tramwajów. – Pesa potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków – podkreśla Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Cały czas nierozstrzygnięta jest sprawa krakowskiego przetargu na dostawy 35 tramwajów z opcją zwiększenia zamówienia o kolejne 15 pojazdów. Pesa, która ostatecznie po odwołaniach wygrała ten przetarg, nie przedłużyła ważności wadium do oferty. Jak informuje MPK, kilka dni temu upłynął też termin ważności oferty – podpisanie umowy zależy więc od dobrej woli producenta.

MPK w Krakowie wezwało producenta do zawarcia umowy w dniu 10 listopada. Jednocześnie producent został zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania tej umowy w wysokości 29,9 mln zł oraz dokumentu potwierdzającego, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu przetargowym – to jest informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 milionów złotych.

Producent zapewnia, że nadal chce dostarczać tramwaje do Krakowa. – Pesa potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków. Spółka proceduje uzyskanie dokumentów wymaganych przez zamawiającego – zapewnia Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Pesa podkreśla również, że wystąpienie MPK Kraków nie jest działaniem niestandardowym. – Wezwanie wykonawcy do podpisania umowy to standardowa czynność wynikająca wprost z przepisów PZP i to, że takie wezwanie otrzymaliśmy nie powinno dziwić. Pewnym zaskoczeniem może być forma przekazania informacji mediom, bo z taką sytuacją spotykamy się po raz pierwszy – informuje Grześkowiak.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Kraków wzywa Pesę do podpisania umowy na tramwaje

Prawo & Finanse

MPK Kraków wzywa Pesę do podpisania umowy na tramwaje

Redakcja 24 października 2017

Kraków: Brak wadium nie stanowi przeszkody do umowy z Pesą

Felietony i komentarze

Kraków: Brak wadium nie stanowi przeszkody do umowy z Pesą

Tomasz Michalczyk 02 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5