Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pesa dostarczy 50 tramwajów do Kijowa?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
17-06-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dzisiaj (17 czerwca) zakłady Pesy odwiedził Witalij Kliczko, mer Kijowa. Podpisano memorandum o woli współpracy w zakresie dostawy w przyszłości co najmniej 50 tramwajów, wyprodukowanych w Pesie.

Wizyta nie miała charakteru politycznego, ani – z uwagi na wcześniejszą karierę Witalija Kliczki – sportowego. Jej wymiar, wagi ciężkiej, obejmował kwestie gospodarcze. Odwiedziny były związane z planami zakupu taboru tramwajowego przez stolicę Ukrainy.

Prezes Pesy, Tomasz Zaboklicki, zapoznał mera 3-milionowej metropolii z dorobkiem i potencjałem firmy. Kliczko obejrzał hale produkcyjne i przejechał się po torze prób Twistem w wersji przystosowanej pod popularny na Wschodzie szeroki rozstaw szyn (1524 mm) i panujące tam warunki techniczne i klimatyczne. Pesa ma już w tej kwestii doświadczenie – producent dostarczył do Moskwy niskopodłogowe Fokstroty, bazujące na rodzinie Twistów.

W godzinach przedpołudniowych Witalij Kliczko i Tomasz Zaboklicki w obecności prezydenta miasta Rafała Bruskiego podpisali w bydgoskim Ratuszu memorandum potwierdzające wolę współpracy, którą w przyszłości może - w terminach i liczbach pojazdów - uszczegółowić umowa o wartości nie mniejszej niż 70 mln euro na dostawy co najmniej 50 tramwajów produkcji PESA dla Kijowa.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5