Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Pesa dostarcza przed czasem tramwaje dla Jass i Tramwajów Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-12-30 14:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Pesa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa dostarcza przed czasem tramwaje dla Jass i Tramwajów Śląskich
mat. prasowe
Pesa chwali się pojazdami dostarczone przed terminem dla Tramwajów Śląskich i rumuńskiego miasta Jassy. Na trasę wyjechał tez pierwszy z toruńskich Swingów – również dostarczony przed czasem.

Podpisana z rumuńskim miastem Jassy w lipcu 2020 r. umowa zakładała, że ostatnie z zamówionych 16 tramwajów zostaną dostarczone w lutym 2022 r. Pesa rozpoczęła realizację zamówienia zgodnie z harmonogramem, a ostatecznie nawet przyspieszyła dostawy. Od kilku miesięcy mogą z nich korzystać mieszkańcy Jass. – Wszystkie Swingi są już w Rumunii, przeszły pozytywnie testy, włącznie z jazdami nadzorowanymi z pasażerami i zostały odebrane przez klienta. Oznacza to, że zakończyliśmy dostawy dwa miesiące przed terminem – podkreśla Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów szynowych w Pesie.

Swing Jassy to klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-członowy pojazd o długości 30 m, bazujący na modeli 122 NaL-10. Pojazd jest w 100% niskopodłogowy i może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Pojazd jest ekologiczny, a niskie zużycie energii potwierdzone zostało testem SORT2. Tramwaje zostały wyposażone w nowoczesne systemy sterowania, diagnostykę on line, monitoring video i wiele innych.

– Tramwaje Pesy dostarczone do Jass od pierwszych jazd próbnych zyskały uznanie motorniczych dzięki swojej innowacyjności, jakości i niezawodności. Jestem również przekonany, że nasi mieszkańcy docenią komfort podróżowania Swingami. Tramwaje te reprezentują nową jakość i standard naszego transportu – zapewnia Cristian Stoica, szef MKP.

Chorzów również przyspieszony


Przed terminem dostarczono też kolejne tramwaje do Chorzowa. Pesa podpisała umowę z Tramwajami Śląskimi w czerwcu 2018 roku. Po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego na 35 tramwajów TŚ skorzystały z prawa opcji i zamówiły kolejne pięciu pojazdów, które miały być dostarczone przed końcem września 2022 roku. Tymczasem pierwsze cztery z nich zostały już dostarczone.

– Pierwsze cztery nowe Twisty dotarły już do Chorzowa. Trzy zostały już odebrane, kończymy testy i odbiory czwartego z nich, a piąty chcemy dostarczyć w styczniu 2022 r., co oznacza, że zamkniemy kontrakt ponad pół roku przed wynikającym z umowy terminem – powiedział Dawid Jażdżewski, kierownik kontraktu w Pesie.

Nowe Twisty dla Śląska to tramwaje niskopodłogowe, wyposażone m.in. w klimatyzację, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, WiFi, elektroniczny system informacji pasażerskiej, WiFi czy ładowarki USB dla urządzeń mobilnych. Zastosowano w nich skrętne wózki, które charakteryzują się lepszą współpracą z torem, zwłaszcza na łukach.

W sumie PESA dostarczyła do tej pory Tramwajom Śląskim 69 tramwajów - 30 Twistów pierwszej generacji i 39 nowych. Po zakończeniu dostaw w styczniu 2022 pasażerów na śląsku będzie wozić 70 nowoczesnych tramwajów wyprodukowanych w Bydgoszczy.

Toruń – Kopernik już z pasażerami

Jak pisaliśmy, Mikołaj Kopernik, czyli najnowszy Swing wyprodukowany przez Pesę do Torunia rozpoczął już jazdy z pasażerami. Pięć nowych tramwajów z bydgoskiej Pesymiało być dostarczonych do Torunia w 2022 r., jednak dwa spośród nich dotarły do miasta już w grudniu, trzy miesiące przed wyznaczonym terminem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa z umową na nowe tramwaje dla MPK Wrocław

Komunikacja

Pesa z umową na nowe tramwaje dla MPK Wrocław

Jakub Madrjas 20 grudnia 2021

Pierwszy nowy Swing już w Toruniu. Przed czasem

Komunikacja

Pierwszy nowy Swing już w Toruniu. Przed czasem

Redakcja 13 grudnia 2021

Wrocław rozstrzyga przetarg na nowe tramwaje. Pesa górą

Komunikacja

Wrocław rozstrzyga przetarg na nowe tramwaje. Pesa górą

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5