Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pesa dostarcza przed czasem tramwaje dla Jass i Tramwajów Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
30-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Pesa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pesa dostarcza przed czasem tramwaje dla Jass i Tramwajów Śląskich
mat. prasowe
Pesa chwali się pojazdami dostarczone przed terminem dla Tramwajów Śląskich i rumuńskiego miasta Jassy. Na trasę wyjechał tez pierwszy z toruńskich Swingów – również dostarczony przed czasem.

Podpisana z rumuńskim miastem Jassy w lipcu 2020 r. umowa zakładała, że ostatnie z zamówionych 16 tramwajów zostaną dostarczone w lutym 2022 r. Pesa rozpoczęła realizację zamówienia zgodnie z harmonogramem, a ostatecznie nawet przyspieszyła dostawy. Od kilku miesięcy mogą z nich korzystać mieszkańcy Jass. – Wszystkie Swingi są już w Rumunii, przeszły pozytywnie testy, włącznie z jazdami nadzorowanymi z pasażerami i zostały odebrane przez klienta. Oznacza to, że zakończyliśmy dostawy dwa miesiące przed terminem – podkreśla Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów szynowych w Pesie.

Swing Jassy to klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-członowy pojazd o długości 30 m, bazujący na modeli 122 NaL-10. Pojazd jest w 100% niskopodłogowy i może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Pojazd jest ekologiczny, a niskie zużycie energii potwierdzone zostało testem SORT2. Tramwaje zostały wyposażone w nowoczesne systemy sterowania, diagnostykę on line, monitoring video i wiele innych.

– Tramwaje Pesy dostarczone do Jass od pierwszych jazd próbnych zyskały uznanie motorniczych dzięki swojej innowacyjności, jakości i niezawodności. Jestem również przekonany, że nasi mieszkańcy docenią komfort podróżowania Swingami. Tramwaje te reprezentują nową jakość i standard naszego transportu – zapewnia Cristian Stoica, szef MKP.

Chorzów również przyspieszony


Przed terminem dostarczono też kolejne tramwaje do Chorzowa. Pesa podpisała umowę z Tramwajami Śląskimi w czerwcu 2018 roku. Po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego na 35 tramwajów TŚ skorzystały z prawa opcji i zamówiły kolejne pięciu pojazdów, które miały być dostarczone przed końcem września 2022 roku. Tymczasem pierwsze cztery z nich zostały już dostarczone.

– Pierwsze cztery nowe Twisty dotarły już do Chorzowa. Trzy zostały już odebrane, kończymy testy i odbiory czwartego z nich, a piąty chcemy dostarczyć w styczniu 2022 r., co oznacza, że zamkniemy kontrakt ponad pół roku przed wynikającym z umowy terminem – powiedział Dawid Jażdżewski, kierownik kontraktu w Pesie.

Nowe Twisty dla Śląska to tramwaje niskopodłogowe, wyposażone m.in. w klimatyzację, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, WiFi, elektroniczny system informacji pasażerskiej, WiFi czy ładowarki USB dla urządzeń mobilnych. Zastosowano w nich skrętne wózki, które charakteryzują się lepszą współpracą z torem, zwłaszcza na łukach.

W sumie PESA dostarczyła do tej pory Tramwajom Śląskim 69 tramwajów - 30 Twistów pierwszej generacji i 39 nowych. Po zakończeniu dostaw w styczniu 2022 pasażerów na śląsku będzie wozić 70 nowoczesnych tramwajów wyprodukowanych w Bydgoszczy.

Toruń – Kopernik już z pasażerami

Jak pisaliśmy, Mikołaj Kopernik, czyli najnowszy Swing wyprodukowany przez Pesę do Torunia rozpoczął już jazdy z pasażerami. Pięć nowych tramwajów z bydgoskiej Pesymiało być dostarczonych do Torunia w 2022 r., jednak dwa spośród nich dotarły do miasta już w grudniu, trzy miesiące przed wyznaczonym terminem.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5