Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Perony WKD z nowoczesną informacją pasażerską

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
25-08-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Perony WKD z nowoczesną informacją pasażerską
fot. Martyn Janduła
WKD podpisała umowę z wykonawcą na montaż systemu informacji pasażerskiej i monitoringu na wszystkich 45 peronach. Tablice mają zacząć działać w III kwartale przyszłego roku.

Dzięki funduszom szwajcarskim WKD będzie wdrażać system informacji pasażerskiej i monitoringu na wszystkich peronach. System będzie opierać się o technologię światłowodową. Na linii WKD znajdują się na niej cztery stacje i 24 przystanki osobowe, wyposażone łącznie w 45 peronów. W sumie WKD przewiduje montaż 101 tablic informacyjnych (co najmniej dwa na każdą krawędź peronową). Zadanie obejmuje również działania na dwóch obiektach specjalnych – siedzibie WKD w Grodzisku Mazowieckim oraz centrum dyspozytorskim w Komorowie.

Ekrany LCD mają pokazywać szacowany czas przyjazdu pociągu na podstawie obowiązującego rozkładu jazdy i bieżącej sytuacji ruchowej. – Ekrany, w zależności od stacji, mają pokazywać od 3 do 6 odjazdów najbliższych pociągów. Oprócz tego przewidziano miejsce na pasek o zmiennej treści do informowania np. w razie awarii. Czekamy teraz na wizualizacje od wykonawcy jak miałyby być wyświetlane treści – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Detekcji składów służyć będzie system lokalizacji pociągów GPS/GPRS oraz na podstawie informacji o aktualnej sytuacji ruchowej, uzyskanej w centrum dyspozytorskim (łącznie z prowadzeniem ruchu po jednym torze). Do właściwego szacowania czasu przyjazdu system musi uwzględniać bieżące położenie pociągu, odległość od przystanku, aktualną prędkość i stan łączności z pojazdem. System powinien umożliwiać transmisję danych pomiędzy centrum nadzoru a peronowymi wyświetlaczami, a także wygłaszanie informacji w języku polskim i angielskim. W przyszłości SIP powinien umożliwiać współpracę z zewnętrznymi aplikacjami (np. na stronie www czy SMS).

Kamery zostaną zamontowane na wszystkich peronach WKD. Swoim zasięgiem powinny obejmować peron na całej długości, drogi wejścia na peron, urządzenia techniczne, teren przylegający do wejść oraz wyposażenie elementów informacji pasażerskiej. Instalowane urządzenia mają być zintegrowane z istniejącym monitoringiem na kilku przystankach i w siedzibie WKD.

Zadanie będzie realizować warszawska firma Comp SA, z którą podpisano umowę 18 sierpnia. – Najpierw będzie wciągany światłowód do istniejącego kanału teletechnicznego, co powinno nastąpić na przełomie III i IV kwartału tego roku. Montaż pierwszych elementów systemu informacji przewidziany jest na przełomie roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przewidujemy oddanie systemu do nadzorowanej eksploatacji w III kwartale 2016 r. – mówi Krzysztof Kulesza.

O innych projektach WKD, realizowanych dzięki funduszom szwajcarskim, tutaj.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Komunikacja

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Witold Urbanowicz 01 września 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Komunikacja

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Witold Urbanowicz 01 września 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5