Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pasażerowie wybrali: Moderusy Tramwajów Śląskich będą Skarbkami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-22 11:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pasażerowie wybrali: Moderusy Tramwajów Śląskich będą Skarbkami
mat. prasowe
W dwuetapowym głosowaniu pasażerowie wybrali imię dla nowych tramwajów typu Moderus Beta. Na 12 nowych wagonach widnieć będzie jedno imię – Skarbek. Oficjalna prezentacja wagonu odbyła się w sobotę 19. września w Chorzowie Batorym.

Zgodnie z zapowiedziami imię dla nowych tramwajów – wyłonione w drodze konsultacji społecznych – zaprezentowane zostało w trakcie dnia otwartego warsztatów tramwajowych w Chorzowie Batorym, w minioną sobotę. Wówczas, w obecności zaproszonych gości i tłumu zwiedzających, wagon w pełnej krasie po raz pierwszy mogli zobaczyć wszyscy. Uroczystego odsłonięcia imienia dokonał prezes Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. Tadeusz Freisler.

W drugim etapie konsultacji pasażerowie mogli głosować na jedną z dwóch propozycji – Skarbka lub Katarzynkę. – W pierwszych dniach wynik głosowania oscylował wokół remisu, jednak później przewaga Skarbka zaczęła systematycznie rosnąć i ostatecznie ta propozycja zyskała 1/3 głosów więcej niż Katarzynka – informuje Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Skarbek, czyli – zgodnie z podaniami i legendami – duch zamieszkujący kopalnie, strzegący pracujących górników i podziemnych zasobów naturalnych, będzie zatem woził pasażerów, a na torach pojawi się już tej jesieni.

12 dwukierunkowych wagonów typu Moderus Beta zakupionych zostało przez Tramwaje Śląski w ramach etapu II projektu unijnego. Skarbki są wagonami dwukierunkowymi, ze środkowym członem niskopodłogowym i jednorazowo mogą przewieźć maksymalnie 198 pasażerów, w tym 46 na miejscach siedzących. Koszt zakupu 12 nowych wagonów wynosi 47,4 mln zł netto.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wybierz imię dla Moderusa z Tramwajów Śląskich

Komunikacja

Wybierz imię dla Moderusa z Tramwajów Śląskich

Jakub Jackiewicz 07 września 2015

 Pierwszy Moderus Beta już w zajezdni w Bytomiu

Komunikacja

Pierwszy Moderus Beta już w zajezdni w Bytomiu

Redakcja 28 sierpnia 2015

Pierwszy Moderus dla Tramwajów Śląskich przyjedzie w sierpniu

Komunikacja

Pierwszy Moderus dla Tramwajów Śląskich przyjedzie w sierpniu

Jakub Jackiewicz 04 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5