Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Parkingi przesiadkowe będą drogo kosztować Toruń

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-04-2018
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Parkingi przesiadkowe będą drogo kosztować Toruń
mat. MZD ToruńZabudowana pętla przy Dziewulskiego z parkingiem
Toruń otworzył oferty w przetargu na projekt i budowę czterech parkingów przesiadkowych park&ride. Miasto nie ma jednak powodów do zadowolenia: wpłynęły oferty jedynie na trzy obiekty, w dodatku w wysokości przekraczającej budżet.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu jest projekt i budowa czterech parkingów przesiadkowych park&ride – z podziałem na części, oddzielnie dla każdego z przetargu. Parkingi przewidziano przy ul. Dziewulskiego, ul. Gagarina, ul. Olimpijskiej oraz ul. Turystycznej (wizualizacje tutaj). Dzisiaj minął termin składania ofert.

Jeden z parkingów ma powstać we wschodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Dziewulskiego i Szosa Lubicka, na terenie istniejącej pętli autobusowej. Budżet na tę część wyniósł 9,5 mln zł brutto, ale w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Następny obiekt planowany jest w zachodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Gagarina i Okrężnej. Tutaj jedyną ofertę złożyło kieleckie konsorcjum Fabet i Uni-Park. Wartość oferty wynosi niemal 13 mln zł brutto, podczas gdy budżet był określony na 7,2 mln zł brutto.

Kolejny obiekt zlokalizowany jest we wschodniej części Torunia przy rondzie ulic Olimpijskiej i Konstytucji 3 Maja oraz pętli tramwajowej. Kieleckie konsorcjum Fabet i Uni-Park zaproponowało 12,7 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego wynoszącym 6,5 mln zł brutto.

Przy Turystycznej ma powstać natomiast parking w poziomie terenu na 46 pojazdów. Wystartowała jedynie firma Transbruk Barczyńscy z oferta na kwotę 1,1 mln zł brutto, budżet wynosił 0,8 mln zł brutto.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5