Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Parkingi przesiadkowe będą drogo kosztować Toruń

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-23 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Parkingi przesiadkowe będą drogo kosztować Toruń
mat. MZD ToruńZabudowana pętla przy Dziewulskiego z parkingiem
Toruń otworzył oferty w przetargu na projekt i budowę czterech parkingów przesiadkowych park&ride. Miasto nie ma jednak powodów do zadowolenia: wpłynęły oferty jedynie na trzy obiekty, w dodatku w wysokości przekraczającej budżet.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu jest projekt i budowa czterech parkingów przesiadkowych park&ride – z podziałem na części, oddzielnie dla każdego z przetargu. Parkingi przewidziano przy ul. Dziewulskiego, ul. Gagarina, ul. Olimpijskiej oraz ul. Turystycznej (wizualizacje tutaj). Dzisiaj minął termin składania ofert.

Jeden z parkingów ma powstać we wschodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Dziewulskiego i Szosa Lubicka, na terenie istniejącej pętli autobusowej. Budżet na tę część wyniósł 9,5 mln zł brutto, ale w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Następny obiekt planowany jest w zachodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Gagarina i Okrężnej. Tutaj jedyną ofertę złożyło kieleckie konsorcjum Fabet i Uni-Park. Wartość oferty wynosi niemal 13 mln zł brutto, podczas gdy budżet był określony na 7,2 mln zł brutto.

Kolejny obiekt zlokalizowany jest we wschodniej części Torunia przy rondzie ulic Olimpijskiej i Konstytucji 3 Maja oraz pętli tramwajowej. Kieleckie konsorcjum Fabet i Uni-Park zaproponowało 12,7 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego wynoszącym 6,5 mln zł brutto.

Przy Turystycznej ma powstać natomiast parking w poziomie terenu na 46 pojazdów. Wystartowała jedynie firma Transbruk Barczyńscy z oferta na kwotę 1,1 mln zł brutto, budżet wynosił 0,8 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Przy stacjach Kolei Mazowieckich zaparkujesz za darmo

Przestrzeń

Przy stacjach Kolei Mazowieckich zaparkujesz za darmo

Jakub Dybalski 27 marca 2018

Parkingi przy stacjach zachęcają do wyboru kolei

Komunikacja

Parkingi przy stacjach zachęcają do wyboru kolei

Roman Czubiński 23 lutego 2018

Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

Przestrzeń

Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

jd/inf. pras. 16 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5