Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Papież Franciszek pojechał na krakowskie Błonia tramwajem Krakowiak (zdjęcia)

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
28-07-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Pesa

Podziel się ze znajomymi:

W czwartek 28 lipca papież Franciszek przejechał z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia tramwajem. Ojciec Święty skorzystał z jednego z „Krakowiaków”, które w zeszłym roku dostarczyła bydgoska Pesa.

Pomysł, by papież pojechał na spotkanie z młodzieżą tramwajem, zrodził się podczas jednego z pierwszych spotkań dotyczących oprawy wizyty w Krakowie. – Dyskutowaliśmy w kilkuosobowym gronie o różnych aspektach wizyty Franciszka w Polsce, zastanawiając się, jak nawiązując do jego prostoty oddać zwyczajny, otwarty styl sprawowania przez niego pontyfikatu papieskiego. Przyszło nam do głowy, że z ul. Franciszkańskiej na Błonia można pojechać tramwajem. Pomysł ten został wstępnie przyjęty z aprobatą przez stronę watykańską, potwierdzony podczas ich rekonesansu w Krakowie, a w końcu zaakceptowany przez Ojca Świętego – mówił, cytowany przez PAP, ks. Marek Hajdyła, szef sekcji wydarzeń centralnych Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Ksiądz Hajdyła mówił, że przejazd tramwajem nawiązać ma do czasów, kiedy kardynał Bergoglio podróżował po Buenos Aires komunikacją miejską, m.in. metrem. Istotne jest i to, że papieżowi towarzyszyli młodzi niepełnosprawni, co nie było by możliwe w innym środku transportu. Także aspekt ekologiczny jest ważny: tramwaj, to pojazd przyjazny środowisku, któremu Franciszek poświęcił przecież poczesne miejsce w swojej encyklice "Laudato Si".

Do realizacji pomysłu z satysfakcją włączyło się  MPK Kraków. Wybór „papieskiego” pojazdu okazał się naturalny – został nim jeden z 36 zakupionych w zeszłym roku Krakowiaków, dostarczonych przez Pesę, które są najdłuższymi tramwajami eksploatowanymi w Polsce. Na przejazd skład został pomalowany na biało-żółto. Umieszczono na nim herb Krakowa i logo Światowych Dni Młodzieży oraz wypisane w wielu językach hasło ŚDM: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kraków. Jakie utrudnienia w komunikacji podczas ŚDM?

Komunikacja

Kraków. Jakie utrudnienia w komunikacji podczas ŚDM?

Dominik Lebda 29 lipca 2016

Małopolskie PR: Specjalna organizacja na ŚDM

Komunikacja

Zobacz również:

Kraków. Jakie utrudnienia w komunikacji podczas ŚDM?

Komunikacja

Kraków. Jakie utrudnienia w komunikacji podczas ŚDM?

Dominik Lebda 29 lipca 2016

Małopolskie PR: Specjalna organizacja na ŚDM

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5