Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę ceny

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2016-07-27 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę ceny
Fot. First KernowPada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę ceny
Na niezwykle ciekawy pomysł wpadł przewoźnik autobusowy z grupy First, realizujący przewozy w Kornwalii – jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Anglii. Jeśli pada deszcz – jedziesz za połowę ceny.

Promocja działa od 24 lipca i potrwa do końca sezonu letniego, czyli do 3 września. Zasada jest prosta – jeśli nieodłączny atrybut angielskiego turysty, jakim jest parasolka – jest w użyciu, jest to sygnał dla przewoźnika do wprowadzenia promocji. Przy czym bez znaczenia jest to, czy mamy do czynienia z mżawką, czy z silnym opadem. Tańsze bilety możemy kupić na pokładzie autobusów. Nazywają się „Rainy Day Ticket”. W praktyce oznacza to obniżkę z 6 funtów do 3 funtów we wszystkich autobusach należących do First Kernow.

...Bo pada dość często

Promocja ma jeden cel – zwiększyć liczbę pasażerów w dni pochmurne. – Jedną z rzeczy, której nie potrafimy zapobiec latem jest deszczowa pogoda. Nie chcemy jednak, aby pasażerowie rezygnowali z podróży tylko dlatego, że pada, a z doświadczenia wiemy, że w porach deszczowych ich liczba spada. Chcemy dać turystom dodatkowy bodziec do zwiedzania pięknej Kornwalii. Wierzymy, że promocja przyniesie korzyści i dla nas i dla turystów. W naszym regionie jest wiele miejsc, których zwiedzanie nie kłóci się z opadami – powiedział Marc Morgan Huws, dyrektor operacyjny First Kernow.

Co robić w Kornwalii w pochmurny dzień? Pomysłów jest sporo, a pomaga w tym stworzona na okoliczność (bardzo częstego) deszczu strona internetowa –101 pomysłów na deszczowy dzień w Kornwalii.

W Polsce ważniejsza walka ze smogiem

W Polsce na razie nikt nie wprowadza podobnych zniżek w zależności od warunków atmosferycznych, choć w niektórych miastach niektóre linie autobusowe (jak w Gdyni) funkcjonują w zależności od tego czy pogoda jest plażowa, czy nie. W Krakowie natomiast, gdy poziom zanieczyszczenia powietrza przekroczy dopuszczalne normy, darmowa jest cała komunikacja miejska, o czym w środkach masowego przekazu informowani są mieszkańcy miasta  i turyści. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się Warszawa, jednak jak dotąd nie wprowadzono go w życie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kogo zmiecie rewolucja w publicznym transporcie zbiorowym

Prawo & Finanse

Kogo zmiecie rewolucja w publicznym transporcie zbiorowym

Piotr Szwechłowicz 21 lipca 2016

Brak skomunikowań zniechęca do kolei

Komunikacja

Brak skomunikowań zniechęca do kolei

Paweł Rydzyński 17 lipca 2016

„Busiarze” kontratakują? Nowe propozycje w Senacie

Prawo & Finanse

„Busiarze” kontratakują? Nowe propozycje w Senacie

Witold Urbanowicz 06 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5