Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Zmiany w komunikacji zastępczej do Łodzi

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-06-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Zmiany w komunikacji zastępczej do Łodzi
Fot. Kasper FiszerLinia nr 41 zostanie zawieszona.
Za kilka dni z układu łódzkich połączeń tramwajowych skrócona obecnie linia 41 zniknie całkowicie. W głąb Łodzi dojadą bowiem zastępcze autobusy z Pabianic, które dotychczas kończyły bieg na pętli przy granicy miasta, gdzie podróżni przesiadali się do tramwaju. Z41 obsłuży także osiedle Dąbrowa, uzupełniając linię Z2.

Wciąż nie kursuje podmiejski tramwaj z Łodzi do Pabianic. Choć po majowym awaryjnym zawieszeniu ruchu związanym z niespełniającym norm prawnych stanem sieci trakcyjnej miasto prowadzi prace przygotowawcze do jej remontu, autobusy zastępczej linii Z41 będą kursować jeszcze przez kilka miesięcy – przynajmniej do połowy września. Wtedy najwcześniej skończyć się mogą roboty niezbędne do wznowienia kursów tramwajowych.

Z41 i Z2 naprzemiennie co 12 minut

Na pewne udogodnienia dojeżdżający do stolicy aglomeracji łódzkiej będą mogli jednak liczyć już w lipcu. Dotychczas tramwaj 41 dojeżdżał do tramwajowo-autobusowej pętli Chocianowice – Ikea położonej blisko granicy Łodzi, gdzie podróżni przesiadali się do autobusu zastępczego. Za kilka dni Z41 odjedzie bezpośrednio z placu Niepodległości na skraju centrum miasta, niemal całkowicie pokrywając tym samym planowy przebieg trasy 41. Ma to zaoszczędzić uciążliwości związanych z przesiadką.

Jadac z Pabianic, autobus nie skończy tam jednak biegu, lecz skieruje się dalej do pętli Dworzec Łódź-Dąbrowa po trasie, którą dziś obsługuje zastępcze Z2 uruchomione w związku z przedłużającym się remontem skrzyżowania al. Śmigłego-Rydza i ul. Dąbrowskiego. Obie linie – Z2 i Z41 – będą obsługiwane z częstotliwością 24-minutową, by sumarycznie wpisywały się w podstawowy 12-minutowy takt obowiązujący na całej łódzkiej sieci komunikacyjnej. – Trasy tych autobusów będą się pokrywać, aby mieszkańcy Dąbrowy mieli zapewnioną wystarczającą częstotliwość na linii zastępczej kursującej po ul. Dąbrowskiego – tłumaczy Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Możliwości kadrowe MPK pozwalają na dodatkowe brygady autobusowe

– Wydłużenie trasy linii zastępczej to efekt rozmów prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza ze ZDiT i MPK Łódź oraz z wiceprezydentem Łodzi Wojciechem Rosickim – poinformował w krótkim komunikacie Urząd Miejski w Pabianicach. Zmiana ma wejść w życie 3 lipca. Szczegółowe informacje wraz z rozkładem jazdy mają zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu, bo na razie nie jest jasne, jak przebiegać będzie dokładnie trasa Z41 na Dąbrowie (zależy to od stopnia zaawansowania prowadzonych tam robót).

– Równocześnie zawieszone zostanie kursowanie linii 41 – zapowiada Tomasz Andrzejewski. Pozwoli to zaoszczędzić kilka brygad tramwajowych, a jak poinformował nas organizator przewozów, zasoby kadrowe w tym zakresie będą wykorzystane w pełni. – Obecnie mamy natomiast możliwość zwiększenia obsługi autobusami – zapewnia przedstawiciel ZDiT. Mimo to część połączeń w okresie wakacyjnym będzie kursować z obniżoną częstotliwością.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK zadowolone z testów NF6D, ale planuje przeróbki

Komunikacja

Łódź: MPK zadowolone z testów NF6D, ale planuje przeróbki

Roman Czubiński 25 czerwca 2017

Łódź: Najpierw parking, potem tory

Przestrzeń

Łódź: Najpierw parking, potem tory

Kasper Fiszer 23 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5