Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-10-11 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie
fot. Kasper Fiszer
Jeszcze w tym roku w Pabianicach rozebrane ma zostać torowisko wraz z tramwajową siecią trakcyjną. W połowie listopada wykonawca robót przejmie plac budowy i rozpocznie przygotowania do jednego z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w historii podłódzkiego miasta. Do stolicy aglomeracji dojadą autobusy zastępcze.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tej jesieni dojdzie do w zasadzie pierwszego w historii łódzkiej sieci tramwajowej przypadku jednoczesnego zamknięcia wszystkich linii podmiejskich. Od zeszłego roku nieczynne pozostają bowiem trasy do Zgierza i Ozorkowa, a od marca tego roku – do Konstantynowa i Lutomierska. Czynna jest jedynie linia pabianicka, ale wielkimi krokami zbliża się jej wyczekiwana modernizacja.

Pabianice uzgadniają z MPK kształt komunikacji zastępczej

– Wykonawca chciałby zacząć pierwsze prace rozbiórkowe w połowie listopada – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza. Będzie to oznaczać konieczność wstrzymania przewozów. Przypomnijmy w tym miejscu, że start zasadniczych robót zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie zorganizowana zostanie komunikacja zastępcza. – Trwają na ten temat rozmowy z przewoźnikiem – zapewnia nas przedstawicielka pabianickiego samorządu. – Rozważane są różne warianty, by wybrać ten optymalny. W związku z tym dziś nie można podać ani konkretnej daty zamknięcia linii pabianickiej, ani dokładnej organizacji komunikacji zastępczej do pl. Niepodległości w Łodzi – dodaje.

W tym roku demontaż torowiska i sieci górnej

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pabianicach, po przejęciu placu budowy przez konsorcjum firm Progreg Infracity, MPK-Łódź i Włodan wykonawcy planują w pierwszej kolejności zdemontować torowisko i sieć trakcyjną. Jeszcze we wrześniu założenia przedstawione przez Progreg i jego partnerów weryfikowane były w terenie przez urzędników miejskich, policję, Zarząd Dróg Miejskich oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Prace realizowane będą w formule „projektuj i buduj”, więc późniejszy realizator robót samodzielnie przygotowuje ich projekt.

Modernizacja linii pabianickiej to jedno z największych przedsięwzięć transportowych aglomeracji łódzkiej. Inwestycja jest finansowana wspólnie przez miasto Pabianice i gminę Ksawerów, które korzystają z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Obecnie los pozostałych linii podmiejskich pozostaje niepewny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj do Pabianic: MPK-Łódź wyremontuje odcinek ksawerowski

Komunikacja

Tramwaj do Pabianic: MPK-Łódź wyremontuje odcinek ksawerowski

Kasper Fiszer 25 września 2019

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Komunikacja

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Kasper Fiszer 24 września 2019

Pabianice: Start zasadniczych robót ramwajowych wiosną

Prawo & Finanse

Pabianice: Start zasadniczych robót ramwajowych wiosną

Kasper Fiszer 16 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5