Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice wybudują dworzec autobusowej komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-03-22 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice wybudują dworzec autobusowej komunikacji miejskiej
fot. Kasper FiszerZabytkowy autobus na pętli Waltera-Janke w Pabianicach
Podłódzkie miasto ogłosiło wczoraj drugi przetarg na postawienie budynku dworcowego na pętli Waltera-Janke. Zamówienie obejmuje także parking rowerowy oraz naprawę nawierzchni na przystankach. Pierwszego postępowania nie udało się rozstrzygnąć, bo jedyny oferent nie wpłacił na czas wymaganego wadium.

Władze Pabianic ogłosiły wczoraj powtórny przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego dworca autobusów miejskich, który ma stanąć wkrótce przy funkcjonującej obecnie pętli Waltera-Janke na osiedlu Bugaj. To jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta, skąd odjeżdżają przede wszystkim linie komunikujące największe blokowisko z centrum. Na pętli pojawiają się pojazdy obsługujące sześć z siedmiu linii miejskich. Zaczynają się tam także podmiejskie trasy 260 i 262 do Kudrowic, 261 do Górki Pabianickiej, 263 do Ksawerowa oraz – tylko w weekendy – D do Łasku.

Jedyna oferta przekraczała kosztorys, a do tego oferent spóźnił się z wadium

– Poprzedni przetarg w lutym unieważniono, ponieważ wadium wpłynęło po terminie składania ofert – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. Jedynym oferentem była wówczas firma PPHU Budownictwo Ogólne Marian Wdowiak z Pabianic. Lokalny przedsiębiorca chciał zrealizować zadanie za 1 mln 127 tys. 295 zł. Kwota ta niemal dwukrotnie przekroczyła kosztorys – UM Pabianice zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji nieco ponad 669 tys. zł.

Jeśli tym razem postępowanie uda się rozstrzygnąć, wybrany oferent postawi budynek dworca o powierzchni użytkowej 54 metrów kwadratowych. – Znajdzie się w nim poczekalnia dla pasażerów, kasa biletowa, pomieszczenie socjalne dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i pomieszczenie techniczne oraz toalety (w tym dla pasażerów) – zapowiada Aneta Klimek. – Zaplanowano również zagospodarowanie otoczenia, w tym wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej przy przystankach na pętli na trwalszą nawierzchnię betonową. Nowy budynek będzie objęty monitoringiem wizyjnym. Istniejący dziś budynek kontenerowy zostanie rozebrany – podsumowuje zakres prac nasza rozmówczyni.

Miasto zakupi wkrótce wiatę rowerową

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, przy budynku dworcowym powstanie parking rowerowy. Zostanie on zadaszony dzięki prefabrykowanej wiacie. „Zakup wiaty będzie stanowił postępowanie odrębne od inwestycji, polegającej na budowie budynku dworca” – wskazano w programie funkcjonalno-użytkowym inwestycji.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 8 kwietnia. Obiekt najprawdopodobniej powstanie już w przyszłym roku, bo pabianicki magistrat zamierza dać realizatorowi na zaprojektowanie i budowę dworca 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przedstawicielka UM Pabianice podkreśla, że inwestycja jest częścią szerszego projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Przypomnijmy, że w ramach tego samego przedsięwzięcia miasto kupiło hybrydowe solarisy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Od dziś właściciele aut nie płacą za bilet

Komunikacja

Pabianice: Od dziś właściciele aut nie płacą za bilet

Kasper Fiszer 28 lutego 2019

Pabianice: Duży wzrost popularności miejskich autobusów

Mobilność

Pabianice: Duży wzrost popularności miejskich autobusów

Kasper Fiszer 04 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5