Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Umowy na tramwaj nie ma, ale na dworzec autobusowy będzie lada chwila

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-07-04 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Umowy na tramwaj nie ma, ale na dworzec autobusowy będzie lada chwila
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 plAutobus MZK Pabianice
Wybrany został wykonawca nowego dworca pabianickiej komunikacji miejskiej, jaki w ciągu najbliższego roku stanie przy ul. Waltera-Jankego. Wkrótce dowiemy się także, kto wybuduje nową pętlę przy ul. Podmiejskiej. Magistrat wciąż czeka na możliwość zawarcia umowy ze zwycięzcą dużego przetargu tramwajowego.

Wciąż nie ma umowy z wykonawcą przebudowy podmiejskiej linii tramwajowej z Pabianic do Łodzi na odcinku od pabianickiej pętli u zbiegu ulic Łaskiej i Wiejskiej do granicy z Łodzią, a więc na terenie dwóch gmin: miasta Pabianice i gminy Ksawerów. Urząd Miejski w Pabianicach, który jest organizatorem postępowania, czeka bowiem nadal na zakończenie kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, co pozwoli mu zawrzeć kontrakt. Choć jeszcze niedawno zapowiadano, że stanie się to w maju, obecnie trudno przewidzieć, kiedy dokładnie magistrat będzie mógł zakończyć procedurę.

Dworzec wybuduje miejscowe przedsiębiorstwo budowlane

Swój ostateczny finał znajdzie natomiast niebawem inne miejskie postępowanie – na budowę dworca komunikacji miejskiej w miejscu istniejącej pętli autobusowej przy ul. Waltera-Jankego na dużym osiedlu Bugaj. To zamówienie stanowi z kolei element dużego projektu unijnego „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia był zakup osiemnastu hybrydowych solarisów urbino 12.

– Podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie małego dworca oraz zagospodarowanie terenu wokół niego planowane jest w tym miesiącu – potwierdza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza. – Prace będą kosztować 1 mln 108 tys. zł – wskazuje nasza rozmówczyni. Ich wykonawcą będzie PPHU Budownictwo Ogólne Marian Wdowiak z Pabianic. Był to jedyny oferent w postępowaniu.

Niebawem także umowa na nową pętlę autobusową

– Budynek dworca będzie miał 54 metry kwadratowe powierzchni użytkowej, poczekalnię dla pasażerów, kasę biletową, pomieszczenie socjalne dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, pomieszczenie techniczne oraz toalety (w tym dla pasażerów) – wymienia Aneta Klimek. Przy okazji wymieniona ma zostać nawierzchnia na przystankach – zniszczony asfalt zostanie zastąpiony przez beton. – Wyłoniona firma na wykonanie zamówienia będzie mieć dwanaście miesięcy od dnia podpisania umowy – dodaje nasza rozmówczyni.

Urząd Miejski zapowiada także realizację kolejnego elementu projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”: budowę nowej pętli autobusowej zlokalizowanej przy ul. Podmiejskiej (obecnie nie dociera tam żadna linia autobusowa, a kraniec ma pozwolić na rozszerzenie siatki połączeń MZK). – Umowa na tę inwestycję sfinalizowana będzie wkrótce – mówi przedstawicielka magistratu. Przypomina także, że przedsięwzięcie dofinansowane zostało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5