Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Tramwaj zwolni 1 marca

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-02-21 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Tramwaj zwolni 1 marca
fot. Kasper Fiszer.Tramwaj w Pabianicach
ZDiT uwzględnił uwagi łódzkiego MPK w zakresie pogarszającego się stanu technicznego torowiska na linii pabianickiej. W efekcie od początku marca wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia prędkości i tramwaje zwolnią na niektórych odcinkach trasy z 20 do 10 km/h. Ograniczenia mają nie być szczególnie uciążliwe dla pasażerów, ale czy za tymi wprowadzanymi obecnie wkrótce nie pójdą kolejne?

Łódzki Zarząd Dróg i Transportu, który jest organizatorem komunikacji tramwajowej pomiędzy Łodzią i Pabianicami, przychylił się do wniosku łódzkiego MPK o wprowadzenie dodatkowych ograniczeń prędkości. Przewoźnik argumentuje, że pogarszający się stan techniczny infrastruktury może doprowadzić nawet do katastrofy. W związku z tym na początku roku zaproponował korektę rozkładu jazdy na obszarze samych Pabianic.

Uwagi MPK wysłuchane. Wolniej w okolicach pętli Duży Skręt

– Potrzebne jest pilne skorygowanie ograniczeń prędkości dla tramwajów, między innymi na odcinku torów od Dużego Skrętu do zwrotnicy zjazdowej z podwójnego na pojedynczy tor na ul. Warszawskiej [w Pabianicach] – mówił nam w styczniu Sebastian Grochala, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. Już obecnie nie jeździ się tam szybciej niż 20 km/h. MPK chciało, by wartość tę ograniczyć aż do 10 km/h.

– Przewoźnik po przeprowadzeniu ekspertyzy na odcinku pabianickim zwrócił się do nas z wnioskiem o wprowadzenie ograniczenia prędkości. Zmiany wejdą w życie 1 marca – zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. – Wprowadzimy punktowe ograniczenia w miejscach, w których torowisko jest najbardziej wyeksploatowane. Dotyczy to głównie odcinka pomiędzy Dużym Skrętem a przystankiem Tkaniny Techniczne – tłumaczy.

Na innych liniach podmiejskich wydłużenie odczuwalne o wiele mocniej

Jak zapewnia przedstawiciel ZDiT, marcowe zmiany nie będą szczególnie dotkliwie odczuwane przez podróżnych. – Ograniczenia wiążą się z minimalną różnicą czasu przejazdu dla pasażerów, ponieważ zostanie on zwiększony o jedną lub dwie minuty – przekonuje. Należy jednak przypomnieć, że kolejne zwolnienia wprowadzane są na trasach podmiejskich stopniowo, ale systematycznie. Na liniach do Lutomierska czy do Ozorkowa proces ten doprowadził w sumie do znacznego pogorszenia oferty pod tym względem. Na linii pabianickiej dotychczas udawało się utrzymywać zbliżony czas przejazdu, choć na przestrzeni ostatniej dekady widoczne jest nieznaczne jego wydłużenie.

– Będziemy prowadzić rozmowy, aby gmina Pabianice w możliwym zakresie przeprowadziła prace naprawcze związane z torowiskiem i trakcją – powiedział nam Tomasz Andrzejewski. Już wcześniej pabianicki Urząd Miejski wskazywał, że rozważa wymianę sieci trakcyjnej od Zamku do pętli Wiejska jeszcze w tym roku. Jednocześnie władze miasta przygotowują się do złożenia wniosku o dofinansowanie kompleksowego remontu linii w ramach RPO 2014 – 2020. Pod znakiem zapytania stoi natomiast przyszłość projektu Łódzki Tramwaj Metropolitalny, który miał objąć wszystkie trasy do podłódzkich miejscowości: Zgierza, Ozorkowa, Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Czy uda się odkorkować Rondo Solidarności?

Komunikacja

Łódź: Czy uda się odkorkować Rondo Solidarności?

Roman Czubiński 17 lutego 2017

Łódź: Problematyczna sygnalizacja przy dworcu

Komunikacja

Łódź: Problematyczna sygnalizacja przy dworcu

Roman Czubiński 01 lutego 2017

Dwóch chętnych na dostawy tramwajów do Łodzi. Pesa faworytem?

Komunikacja

Dwóch chętnych na dostawy tramwajów do Łodzi. Pesa faworytem?

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5