Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pabianice: Rozkręcają się prace przy przebudowie torowisk tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-28 12:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Rozkręcają się prace przy przebudowie torowisk tramwajowych
fot. UMP
Coraz bardziej widoczne są prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w centrum Pabianic. Tramwaje na podmiejską linię, łączącą Łódź z Ksawerowem i Pabianicami, mają wrócić na gruntownie zmodernizowaną trasę w przyszłym roku.

Pabianicki odcinek inwestycji został podzielony na pięć odcinków. 15 czerwca odbyło protokolarne przekazanie pierwszego odcinka – od skrzyżowania Wiejskiej i Łaskiej do skrzyżowania Łaskiej, Zamkowej, Partyzanckiej i Wspólnej (bez pętli Wiejska). Wykonawca przystąpił do prac przygotowawczych, w tym zabezpieczenia drzew i koszenia trawnika.

Zasadnicze prace ziemne i demontażowe ruszyły 15 lipca. Polegały one na zdjęciu darni oraz warstwy humusu. Ten składowany jest poza terenem budowy i będzie wykorzystany do urządzenia terenów zielonych po wybudowaniu nowego torowiska. Rozpoczął się tez demontaż starych słupów trakcyjnych oraz zaczęto pogłębiać wykop pod nowe torowisko. Kilka wcześniej ustawionych nowych słupów przy Zamkowej, Starym Rynku i Warszawskiej zostanie wykorzystanych ponownie.

Natomiast 25 lipca rozpoczął się kolejny etap prac, który polega na demontażu torowiska na skrzyżowaniach ulic z Łaską. Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu co drugi wjazd na ulicę Łaską będzie zablokowany. W docelowych wykopach zostaną wykonane warstwy nowego podtorza, następnie zostaną ułożone nowe podkłady strunobetonowe i nowe szyny.

Umowa na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Pabianicach i Ksawerowie została podpisana we wrześniu zeszłego roku. Kontrakt realizowany jest w formule projektuj i buduj. Prace realizuje konsorcjum Progreg Infracity i MPK-Łódź, a ich wartość przekracza 173 mln zł. Zgodnie z zapewnieniami pabianickiego magistratu inwestycja ma zakończyć się w grudniu 2021 r.


fot. UMP

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice zawarły umowę na modernizację linii tramwajowej

Przestrzeń

Pabianice zawarły umowę na modernizację linii tramwajowej

Kasper Fiszer 05 września 2019

Pabianice: Jest szansa na dodatkowe środki na tramwaj

Przestrzeń

Pabianice: Jest szansa na dodatkowe środki na tramwaj

Kasper Fiszer 26 września 2018

Pabianice: Ambitne plany inwestycyjne i organizacyjne

Komunikacja

Pabianice: Ambitne plany inwestycyjne i organizacyjne

Roman Czubiński 28 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5