Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Przetarg na system ITS

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2019-12-02 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Przetarg na system ITS
Fot. Kasper Fiszer
Technologia GPS ma pozwolić na sprawdzenie rzeczywistego czasu odjazdu autobusu, a monitoring – poprawić bezpieczeństwo na pętlach i przystankach. Władze Pabianic zamierzają podnieść komfort korzystania z miejskiej komunikacji autobusowej dzięki inteligentnemu systemowi transportowemu. Przetarg na jest zaprojektowanie i budowę ma zostać rozstrzygnięty na początku przyszłego roku.

W skład inteligentnego systemu transportowego, którego projekt i budowę chcą zlecić władze Pabianic, mają wchodzić tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, dyspozytornia wraz z serwerownią w zajezdni autobusowej MZK przy ul. Lutomierskiej, system monitoringu wizyjnego oraz nowa wersja portalu komunikacjapabianice.pl wraz z aplikacją mobilną. System obejmie najważniejsze dla miasta ciągi komunikacyjne: ul. Wiejską, Jana Pawła II, Orlą, „Grota” Roweckiego, Nawrockiego, „Waltera” Jankego, Kilińskiego i św. Jana oraz pętlę przy dworcu kolejowym.

Do systemu ma zostać podłączony prawie cały pabianicki tabor autobusowy – łącznie 32 Solarisy Urbino III i IV generacji z napędem dieslowskim oraz hybrydowym. Ustalanie położenia pojazdów przy pomocy GPS pozwoli nie tylko na wyświetlanie na tablicach elektronicznych rzeczywistego czasu, pozostałego do odjazdu autobusu, ale także ułatwi bieżące zarządzanie autobusami. Zamawiający oczekuje też zapewnienia możliwości podpięcia do światłowodu pięciu biletomatów stacjonarnych – tu jednak decyzja ma należeć do producenta urządzeń.

Zakres przetargu obejmuje tylko sieć dla autobusów, jednak Urząd Miasta zamierza docelowo zintegrować ją z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej, przewidzianym do wybudowania w ramach rozpoczynającej się modernizacji linii tramwajowej. „Tramwajowy” system ma składać się z sieci światłowodowej, tablic elektronicznych oraz monitoringu wizyjnego. „Połączenie obu sieci światłowodowych powinno nastąpić w rejonie skrzyżowania ulic Jana Kilińskiego i Zamkowej w Pabianicach” – wskazano w ogłoszeniu o przetargu.

W ogłoszonym przez władze Pabianic przetargu największą wagę (60%) ma kryterium ceny. Pod uwagę będą brane także długość gwarancji na roboty budowlane, materiały i urządzenia (24%) oraz wsparcie operatorskie w okresie gwarancji jakości (16%). Termin składania ofert upływa 3 stycznia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens

Prawo & Finanse

Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens

Jakub Dybalski 12 sierpnia 2019

Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym

Przestrzeń

Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym

Witold Urbanowicz 17 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5