Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Powrót tramwaju dopiero jesienią

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
19-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pabianice: Powrót tramwaju dopiero jesienią
wiz. UM Pabianice
Oddanie do użytku podmiejskiej linii tramwajowej do Pabianic przesunie się o cztery miesiące. Pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z tramwajów po blisko trzech latach przerwy. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy UE i budżetu państwa.

W myśl podpisanego aneksu termin oddania linii do użytku został przełożony o cztery miesiące. Zamiast 5 czerwca, roboty mają zakonczyć się 15 października. Z tego powodu zwiększono też wynagrodzenie wykonawcy z niespełna 174 mln do ponad 184 mln zł brutto.

Umowę na długo wyczekiwaną modernizację linii tramwajowej do Pabianic zawarto we wrześniu 2019 r. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Progreg InfraCity, Włodan i MPK Łódź. Ruch tramwajów zamknięto w grudniu tego samego roku. Do początku 2020 r. wagony dwukierunkowe docierały jeszcze do położonego między Pabianicami a Łodzią Ksawerowa.

Choć początkowo planowano ponowne otwarcie trasy jeszcze w 2021 r., pojawiło się opóźnienie, spowodowane – między innymi – pandemią COVID-19. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zapowiadano uruchomienie tramwajów w połowie 2022 r. Teraz już oficjalnie przełożono datę otwarcia na jesień.

Inwestycja obejmuje wymianę całej infrastruktury tramwajowej (torowiska, sieci trakcyjnej i peronów) między łódzką pętlą Chocianowice Ikea i Pabianicami. W tym ostatnim mieście cały pas drogowy głównych ulic – Zamkowej, Stary Rynek i Warszawskiej – zostanie między Łaską a Nawrockiego gruntownie przebudowany.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5