Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Pod dworcem powstanie węzeł przesiadkowy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
16-07-2018
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pabianice: Pod dworcem powstanie węzeł przesiadkowy
fot. Roman CzubińskiPlac przed dworcem w Pabianicach
Przesiadanie się między środkami transportu pod dworcem w Pabianicach ma stać się wygodniejsze. Urząd Miasta przygotowuje się do przejęcia placu przydworcowego od PKP SA. Powstanie tam, między innymi, przystanek PKS oraz stacja Wojewódzkiego Roweru Publicznego.

Po kilku latach planów i przygotowań plac przed dworcem kolejowym w Pabianicach stanie się niebawem kolejnym w województwie łódzkim przystankiem multimodalnym. Pasażerowie będą mogli tu skorzystać ze wszystkich dostępnych środków transportu i komfortowo przesiadać się między nimi. – Jesteśmy na ostatnim etapie uzgadniania przejęcia od PKP terenu przed dworcem – informuje prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz. Dysponowanie nim jest niezbędne do zorganizowania węzła przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia.

Władze miasta zmierzają podjąć inwestycje w infrastrukturę, ale nie będą się do nich ograniczać. – Chcemy wybudować dodatkowy peron i wiatę dla autobusów PKS – zapowiada Mackiewicz. Inny charakter będą miały zabiegi o ożywienie przydworcowego postoju taksówek. – Obecny właściciel pobiera opłaty od taksówkarzy, przez co ci nie korzystają z postoju. Po przejęciu terenu postój stanie się bezpłatny, dzięki czemu taksówkarze przeniosą się pod dworzec z drugiej strony ulicy – spodziewa się prezydent. Już obecnie na pętli przy dworcu zawracają autobusy miejskie. W pobliżu, choć po drugiej stronie ul. Łaskiej, przebiega także przeznaczona do modernizacji linia tramwajowa, której zadaniem będzie rozwożenie pasażerów po mieście.

– Prowadzimy też rozmowy z PKP na temat rozbudowy parkingu, dziś zajmowanego przez samochody już w całości – dodaje Mackiewicz. Samorząd ma jednak świadomość, że aby dworzec prawidłowo funkcjonował, dojazdy do niego nie mogą odbywać się samochodami. W planie inwestycji komunikacyjnych ważne miejsce zajmuje budowa dróg rowerowych. Przed kilkoma laty przy stacji ustawiono wiatę dla rowerów. Inwestycje w infrastrukturę zostaną uzupełnione przez Wojewódzki Rower Publiczny. – Dzięki niemu dojazd do dworca stanie się jeszcze łatwiejszy. Na rower będzie można również przesiąść się po dojeździe do miejsca docelowego – podkreśla.

Już w kwietniu 2016 r. pabianickie MZK przejęło prowadzenie kasy biletowej w budynku dworca. – Między innymi dzięki temu budynek nadal funkcjonuje – uważa prezydent. Punkt dystrybucji będzie rozbudowywany w porozumieniu z koleją: wkrótce ma zostać otwarte drugie okienko. Podobnie jak w dotychczasowym, będzie można kupić w nim nie tylko bilety wszystkich przewoźników kolejowych, którzy zatrzymują tu swoje pociągi, ale także miejskie pabianickie. – Już dziś jest to jedno z nielicznych miejsc w województwie, gdzie można kupić zarówno bilety kolejowe, jak i miejskie oraz będące ich hybrydą aglomeracyjne, a także łódzkie „Migawki” – podkreśla prezydent.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Pozostałe z wątku:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5