Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Ostatnie dni tramwaju. Będzie dodatkowe zastępstwo – linia T

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-26 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Ostatnie dni tramwaju. Będzie dodatkowe zastępstwo – linia T
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 41 Łódź – Pabianice
Przystanki na żądanie i honorowanie biletów łódzkich na części trasy pabianickiej linii T do dodatkowe rozwiązania wprowadzone na okres zamknięcia pabianickiej linii tramwajowej. Obsługę komunikacji zastępczej utrudnia zaplanowany równolegle z przebudową trasy tramwajowej remont jezdni. Zmiany wprowadzone będą także na weekendowej linii nocnej N4B.

1 grudnia rozpocznie się długo oczekiwana modernizacja tramwajowej linii pabianickiej. Władze Pabianic przedstawiły już dokładny schemat organizacji ruchu w pierwszym etapie prowadzenia robót. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trasa linii 41 zostanie skrócona do Ksawerowa. Tymczasowy kraniec zlokalizowany zostanie w okolicach skrzyżowania Łódzkiej i Cegielnianej. Tam możliwa będzie przesiadka do linii zastępczej Z41.

Rozkładowy czas przejazdu jest dobry. Co pokaże praktyka?

W związku z tym, że równolegle z robotami na pasie tramwajowym mają rozpocząć się także prace na jezdni ul. Warszawskiej prowadzone w ramach innego kontraktu, autobusy zastępcze wystawione przez MZK Pabianice pojadą objazdem ulicami Sikorskiego i Partyzancką. Mimo że przewoźnikiem na linii będzie pabianicka spółka miejska, na linii Z41 nie będą ważne bilety pabianickie. Połączenie realizowane będzie bowiem na mocy porozumienia z Łodzią i – tak jak dotychczas w 41 – obowiązywać będzie łódzka taryfa biletowa.

Co ciekawe, na trasie Z41 wyznaczone zostały przystanki na żądanie. 1 grudnia ponownie rozszerzona zostanie więc regularnie rosnąca lista przystanków tego typu na sieci połączeń organizowanych przez Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Rozkładowy czas przejazdu autobusu z Pabianic do Ksawerowa ma wynieść 20 minut. Jest więc porównywalny z tym osiąganym dziś przez tramwaj. Problemem może okazać się jednak punktualność kursów.

Łódzkie bilety będą ważne w podmiejskim T

Prowadzenie prac na ul. Warszawskiej wymusza także zmiany na nocnej linii N4B. Autobusy pojadą Partyzancką, Sikorskiego, Nawrockiego i Skargi. Co ciekawe, pominięcie sporego odcinka ul. Warszawskiej przez Z41 zostanie częściowo zrekompensowane poprzez wyznaczenie dodatkowego przystanku Warszawska – Tkaniny Techniczne na trasie pabianickiej linii T do Rzgowa i Guzewa. Na pewnym odcinku trasy zostanie także wprowadzone honorowanie biletów łódzkich.

Władze Pabianic podkreśliły w komunikacie, że MZK będzie wozić pabianiczan na Z41 tylko przez ok. kwartał. Potem, gdy linia tramwajowa zostanie zamknięta całkowice, przegubowe autobusy ma wystawiać już łódzkie MPK. Przypomnijmy jednak, że spółka nie zdecydowała się na przyjęcie oferty od potencjalnego podwykonawcy, który dostarczyłby przedsiębiorstwu odpowiednie zasoby kadrowe i taborowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice hucznie żegnają tramwaj. „Jeszcze tu wrócę”

Komunikacja

Pabianice hucznie żegnają tramwaj. „Jeszcze tu wrócę”

Kasper Fiszer 20 listopada 2019

Łódź: Do Ksawerowa pojadą M8CN

Komunikacja

Łódź: Do Ksawerowa pojadą M8CN

Kasper Fiszer 13 listopada 2019

Pabianice. 41 dojedzie jednak do Ksawerowa. Dalej autobusy MZK

Komunikacja

Pabianice. 41 dojedzie jednak do Ksawerowa. Dalej autobusy MZK

Kasper Fiszer 07 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5