Partnerzy serwisu:
Mobilność

Pabianice: Nowy ciąg rowerowy na Bugaj

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-11-22 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Nowy ciąg rowerowy na Bugaj
fot. Kasper FiszerRower w Pabianicach
Współpraca między miastem a powiatem pabianickim zaowocowała inwestycją w stworzenie nowego ciągu rowerowego łączącego osiedle Bugaj z centrum. Samorządy wspólnie rezygnują też z wykładania ścieżek kostką. Zastąpi ją wygodniejsza dla rowerzystów nawierzchnia asfaltowa.

Władze Pabianic ogłosiły pod koniec zeszłego tygodnia, że utworzą nową drogę rowerową komunikującą centrum miasta z jednym z największych blokowisk miasta – Bugajem. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane wspólnie ze starostwem powiatowym. Miasto zbuduje łącznikowy odcinek na ul. Nawrockiego o długości ok. 300 metrów. Za pozostałą część trasy odpowiadać będzie samorząd wyższego szczebla.

Starostwo zamienia chodnik na prawdziwą drogę rowerową

– Drogi miejskie i powiatowe łączą się na skrzyżowaniu ulic Grota-Roweckiego i Nawrockiego. W tym miejscu połączą się także ścieżki rowerowe. Sprawy miasta i powiatu są bowiem ze sobą nierozerwalnie związane – mówił na piątkowej konferencji prasowej Krzysztof Habura, starosta pabianicki. Jeszcze w tym roku powiat wybuduje 140-metrowy fragment drogi dla rowerów wzdłuż ul. Nawrockiego. W 2018 r. ma ona zostać doprowadzona do będącej osią centrum miasta ul. Warszawskiej.

Równolegle prace będą toczyć się na ul. Grota-Roweckiego. – Na tym odcinku będziemy mieli również krytą wiatę i stojaki, a także stację obsługi rowerów – zapowiedział Krzysztof Habura. Inwestycja obejmie tam budowę 200 metrów nowej drogi rowerowej i przebudowę istniejącej infrastruktury na dalszym odcinku. – Dziś jest tam w zasadzie dwukolorowy chodnik – ocenił starosta.

Standardem ma stać się nawierzchnia asfaltowa

W przyszłym roku droga ma być przedłużona do miejskich bulwarów. – Stworzy to znakomite skomunikowanie osiedla Bugaj. Będzie można dojechać rowerem i do ul. Kilińskiego, gdzie na razie będą wymalowani tzw. leżący sierżanci, ale później planujemy stworzyć tam normalną ścieżkę, i do ulic Warszawskiej czy 20 stycznia – wymieniał Krzysztof Habura.

– Ważnym elementem współpracy pomiędzy miastem a powiatem jest to, że nawierzchnie, z których budujemy dziś ścieżki rowerowe, są spójne. Odchodzimy od kostki fazowanej i niefazowanej na rzecz asfaltu – podkreślił natomiast Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. W swoim krótkim wystąpieniu zwracał uwagę, że przedsięwzięcie ma zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko rowerzystów, ale i pieszych. Wkrótce ruch rowerowy ma być bowiem silniej odseparowany od pieszego, a projekt budowy dróg rowerowych zakłada m.in. obejścia wiat przystankowych zapewniające dogodne dojścia do nadjeżdżającego autobusu.

Szykuje się kolejne 14 km ścieżek

Prezydent przypomniał także, że wkrótce w Pabianicach przybędzie 14 kilometrów dróg rowerowych, które powstaną w ramach dużego przedsięwzięcia dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ten sam projekt obejmuje m.in. zakup autobusów hybrydowych i stworzenie nowej pętli autobusowej. – Wystartuje on w przyszłym roku – zapewnił.


Korzystałem m.in. z materiałów telewizji Pro-Mok.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Jakub Dybalski 03 listopada 2017

Londyn. Burmistrz zapowiedział czwartą autostradę rowerową

Przestrzeń

Londyn. Burmistrz zapowiedział czwartą autostradę rowerową

Jakub Dybalski 10 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5