Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Nietypowe bilety MZK

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-11-19 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Nietypowe bilety MZK
fot. UM Pabianice
Rozpoczęła się dystrybucja biletów MZK Pabianice, które ozdobione są rysunkiem wykonanym przez uczennice jednej z miejscowych szkół podstawowych. Na awersie biletu widzimy historyczny autobus jelcz 272 Mex oraz nowoczesny pojazd hybrydowy. Autorka nawiązuje w ten sposób do najnowszych wydarzeń z życia komunikacji zbiorowej w mieście, a Urząd Miejski liczy, że akcja przyczyni się do popularyzacji transportu publicznego.

W ostatnich latach Pabianice silnie promują korzystanie z miejskiego transportu zbiorowego. Oprócz współfinansowania międzygminnej linii tramwajowej do Łodzi, w której obowiązuje taryfa łódzka, miasto organizuje także szereg połączeń miejskich obsługiwanych autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Pabianice. Jedną z form aktywizacji meszkańców jest doroczny konkurs „Kolorowy bilet”.

Bilet ma łączyć tradycję z nowoczesnością

Jego uczestnikami są uczniowie pabianickich podstawówek. Ich zadaniem jest zaprojektowanie wzoru biletu komunikacji miejskiej, który z jednej strony spełniałby wszystkie wymogi prawne i zawierałby komplet niezbędnych informacji, ale z drugiej – wyraźnie odróżniał się od pozostałych dokumentów przejazdowych barwną stylistyką. Główną nagrodą jest, obok szeregu gadżetów, emisja i wprowadzenie do obiegu biletów przygotowanych według zwycięskiego projektu.

W miniony czwartek rozstrzygnięta została czwarta edycja konkursu. – Zwycięski projekt Marty Pietrowskiej nawiązuje do ostatnich wydarzeń dotyczących komunikacji miejskiej: 25-lecia Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, z okazji którego mieszkańców woził czerwono-kremowy „ogórek”, oraz do pozyskania dofinansowania unijnego na zakup autobusów hybrydowych – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Ciekawostka dla kolekcjonerów

– Na bilecie autorstwa Marty czerwono-kremowy jelcz 272 Mex przeistacza się w nowoczesną „hybrydę”. „Ogórek” jedzie po bruku, mijając dawną tkalnię zakładów Krusche i Ender. Autobus hybrydowy jedzie zaś po równej nawierzchni asfaltowej, a mury tkalni w tle odzyskują dawny blask – opisuje przedstawicielka pabianickiego magistratu. Dodaje też, że rozpoczęła się już dystrybucja biletów według specjalnego wzoru.

– Będą w obiegu przez ponad miesiąc – powiedziała nam nasza rozmówczyni. Do sprzedaży trafiło 50 tysięcy sztuk „kolorowych biletów”. – W poprzednich latach konkursowe bilety wzbudzały zainteresowanie nie tylko pabianiczan. Były bowiem także hitem wśród kolekcjonerów biletów z całej Polski – stwierdza przedstawicielka samorządu.

Jeden z najpopularniejszych nominałów

Bilet za 1,30 zł uprawnia do jednorazowego ulgowego przejazdu autobusem MZK Pabianice na obszarze jednej strefy taryfowej (czyli np. w granicach miasta). Posiadacze Karty Pabianiczanina wydawanej mieszkańcom miasta, którzy opłacają w nim podatki, mogą zaś wykorzystywać je, jeśli nie mają innych, dodatkowych ulg. Dzieciom, których rodzice spełniają warunki uzyskania Karty, przysługuje większa ulga – za jednorazowy przejazd zapłacą 65 groszy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Kursy ŁKA sparaliżują komunikację w mieście?

Komunikacja

Pabianice: Kursy ŁKA sparaliżują komunikację w mieście?

Kasper Fiszer 15 listopada 2017

Pabianice kupują 18 hybryd. Rusza przetarg

Przestrzeń

Pabianice kupują 18 hybryd. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 24 października 2017

Pabianice z dofinansowaniem na hybrydy

Komunikacja

Pabianice z dofinansowaniem na hybrydy

Kasper Fiszer 25 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5