Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Jest umowa na budowę nowej pętli autobusowej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-08-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Jest umowa na budowę nowej pętli autobusowej
fot. Kasper FiszerAutobus miejski w Pabianicach
Kolejną zakontraktowaną już inwestycją mającą usprawnic funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Pabianicach jest budowa nowej pętli autobusowej przy granicy z Chechłem. Do krańca skierowane zostaną kursy linii 2, co ma się stać w przyszłym roku. Wciąż czekamy natomiast na umowę z wykonawcą przebudowy linii tramwajowej.

Jest już pewne, że siatka ulic objętych obsługą komunikacyjną w Pabianicach nieco się rozszerzy. Miasto zawarło bowiem w zeszłym tygodniu umowę na budowę nowej pętli autobusowej przy ul. Podmiejskiej, na którą już w przyszłym roku dojeżdżać ma linia 2. Jej trasa wydłuży się od obecnego krańca Klimkowizna o ok. 700 metrów. Na nowym odcinku powstać ma także para przystanków pośrednich.

Będzie możliwość pozostawienia na pętli roweru

– Za zaprojektowanie i wybudowanie nowej krańcówki [tak mówi się w regionie łódzkim na przystanek końcowy – dop. kf] odpowiedzialna jest firma Włodan s.j. z Parszewic, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta Pabianic. – Na miejskiej działce przy uk. Podmiejskiej 65e powstaną przystanki dla wsiadających i wysiadających oraz plac manewrowy do zawracania. Teren objęty inwestycją będzie oświetlony lampami ledowymi – opisuje zakres przedsięwzięcia. Dodaje, że oprócz wiaty przystankowej pasażerowie będą mieli do dyspozycji także wiatę rowerową, a kierowcy – kontener z zapleczem socjalnym.

Kontrakt przewiduje także szereg działań przygotowawczych, np. likwidację biegnącego pośrodku terenu, na którym powstanie kraniec, rowu melioracyjnego. – Wody deszczowe i roztopowe będą teraz odprowadzane nowym kanałem zlokalizowanym przy wschodniej granicy działki – mówi przedstawicielka samorządu. Dostosowany do potrzeb ruchu autobusowego ma zostać zaś wjazd z ulicy na działkę przeznaczoną na pętlę.

Ułatwienie także dla mieszkańców niewielkiego Chechła

– Wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki – zapowiada Aneta Klimek. – Po wydłużeniu trasy „dwójki” bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym [wsi graniczącej z Pabianicami] – ocenia. Nasza rozmówczyni przy tym, że budowa pętli jest jednym z elementów duzego projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, który został dofinansowany ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia był zakup osiemnastu hybrydowych autobusów Solaris Urbino. Pojazdy te bardzo unowocześniły flotę Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach, który obecnie eksploatuje w ruchu liniowym wyłącznie solarisy. Wciąż czekamy natomiast na podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy linii tramwajowej do Łodzi, która nie wchodzi jednak w zakres tego projektu unijnego i dofinansowana została w ramach innego przedsięwzięcia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5