Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Pabianice inwestują w drogi rowerowe i ułatwienia dla pieszych

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-09-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice inwestują w drogi rowerowe i ułatwienia dla pieszych
fot. Tszwagrzak, lic. CC BY-SA 3.0Centrum Pabianic
Rozpoczęła się budowa dróg rowerowych wchodząca w skład dużego projektu unijnego obejmującego różne aspekty mobilności miejskiej w Pabianicach. Przebudowane zostaną także przejścia dla pieszych na sześciu ważnych skrzyżowaniach. Miasto zrealizuje prace m.in. dzięki środkom z budżetu centralnego.

Najważniejszym przedsięwzięciem infrastrukturalnym Pabianic realizowanym w ramach unijnej perspektywy 2014 – 2020 jest modernizacja linii tramwajowej do Łodzi, która ma zakończyć się w 2022 r. Jest ona opóźniona względem pierwotnego harmonogramu o kilka miesięcy, na co wpływ miały trudności wynikające z rozwoju pandemii koronawirusa. Niemal równie znaczącym przedsięwzięciem jest jednak złożony projekt unijny pod nazwą „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, który objął swoim zakresem przede wszystkim komunikację autobusową.

Powstają nowe oświetlone drogi rowerowe

W skład działań wchodzących w zakres tego projektu wszedł m.in. zakup fabrycznie nowych autobusów, montaż elementów inteligentnego systemu transportowego (ITS) czy szereg ułatwień dla rowerzystów. – Realizacja projektu dobiega końca – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. Jednocześnie przypomina, że miasto pozyskało na ten cel nie tylko dotację unijną, ale i krajową – pochodzącą z budżetu państwa.

Wciąż trwają prace infrastrukturalne. – Ruszyła budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Kopernika – relacjonuje nasza rozmówczyni. Prowadzone są też przygotowania do realizacji kolejnych odcinków. W sumie w najbliższym czasie ma powstać 13 km tras dla cyklistów.

Rządowa dotacja na ułatwienia dla pieszych


Poza tym doświetlone zostanie 29 przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi. Na dwóch ulicach – Wiejskiej od Miodowej do Skrajnej i na Skośnej – pojawi się oświetlenie drogi rowerowej. Niezależnie od projektu unijnego Pabianice zamierzają przebudować przejścia dla pieszych na sześciu skrzyżowaniach. – Prace te mają wartość 1,5 mln zł – informuje przedstawicielka Urzędu Miejskiego.

Samorząd pozyskał jednak na ten cel sporą dotację 1,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jakie są plany rozwojowe na kolejne lata? – Będziemy kontynuować inwestycje z zakresu projektów dotyczących transportu publicznego – zapewnia nas Aneta Klimek.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5