Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pabianice: Duży przetarg na drogi rowerowe

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-02-20 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Duży przetarg na drogi rowerowe
fot. Kasper FiszerRower w Pabianicach
Rozpoczyna się długo oczekiwany przetarg na budowę 13 km dróg rowerowych w Pabianicach, mieście o słabo rozwiniętej infrastrukturze dla cyklistów. Sytuacja ma tam ulec jednak skokowej poprawie. W planach są już kolejne inwestycje.

Zaangażowanie władz Pabianic w system transportowy w ostatnich latach skupiało się na realizacji dwóch dużych przedsięwzięć dofinansowanych z funduszy unijnych. Pierwszym z nich jest tzw. projekt tramwajowy, drugim – wielozadaniowy projekt „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Obejmuje on przede wszystkim system transportu autobusowego, w tym zakup nowego taboru (dostarczonych już Solarisów), ale też przedsięwzięcia związane z komunikacją rowerową.

Miasto stawia na nawierzchnię asfaltową

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na najważniejsze z nich – projekt i budowę 13 km nowych dróg dla rowerów. Zamówienie podzielone zostało na pięć części. Pierwsza obejmuje budowę drogi wzdłuż ul. Łaskiej, druga – przy ul. Wiejskiej oraz przy ulicach poprzecznych, trzecia – przy ul. Partyzanckiej od Sikorskiego do Widzewskiej, czwarta – ulice prowadzące na duże osiedle Bugaj, a piąta – kolejny fragment ul. Wiejskiej wraz z ulicami okolicznymi.

– Inwestycja obejmuje nie tylko budowę dróg dla rowerów, ale także doświetlenie 29 kolejnych przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi – podkreśla Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. Oświetlenie miejskie ma stanąć również wzdłuż ul. Skośnej i na fragmencie ul. Wiejskiej, na których obecnie nie ma latarni. Pojawią się też stojaki, podpórki czy separatory. Same drogi, jak podkreśla nasza rozmówczyni, będą wyłożone asfaltem. Inna nawierzchnia pojawi się wyłącznie w miejscach, w których wymagane jest zastosowanie materiałów rozbieralnych.

Niebawem kolejny przetarg rowerowy

– Czas na składanie ofert upływa 4 marca – wskazuje przedstawicielka samorządu. Realizacja zadań potrwać ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oferenci mogą składać swoje oferty na dowolną liczbę części postępowania.

Ogłoszone właśnie zamówienie na 13 km dróg rowerowych nie kończy planów inwestycji samorządu w tym zakresie. – Osobnym zadaniem będzie wykonanie drogi dla rowerów o długości ok. 1,5 km wzdłuż ul. Wspólnej – mówi bowiem Aneta Klimek. Również i ta droga powstanie w ramach przedsięwzięcia „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Przetarg na to zadanie ma zostać ogłoszony później w ramach współpracy miasta i pabianickiego starostwa powiatowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione

Przestrzeń

Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione

Jakub Dybalski 16 grudnia 2019

Jeden dzień, w którym Paryż przypominał Amsterdam

Mobilność

Jeden dzień, w którym Paryż przypominał Amsterdam

Jakub Dybalski 18 września 2019

Łódź: Kolejna DDR na osiedlu Mania. Czy potrzebna?

Mobilność

Łódź: Kolejna DDR na osiedlu Mania. Czy potrzebna?

Roman Czubiński 09 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5