Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Biletomaty droższe niż zakładano

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-04-10 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Biletomaty droższe niż zakładano
Fot. Kasper FiszerAutobus MZK Pabianice
Pabianicki Urząd Miejski planuje zakupić piętnaście biletomatów, ale – podobnie jak w przypadku niedawnego przetargu na autobusy hybrydowe – jedyna złożona w przetargu oferta przekracza założony kosztorys. Nie wiadomo więc na razie, czy samorząd przyjmie propozycję firmy Mera Systemy. Jeśli tak się stanie, w nieodległej przyszłości automat do sprzedaży biletów znajdzie się w każdym pojeździe wyjeżdżającym danego dnia z zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Jak informowaliśmy na początku roku, Pabianice planują radykalną zmianę systemu dystrybucji biletów autobusowych. Lokalny samorząd zauważa bowiem, że coraz mniej jest punktów sprzedaży tradycyjnej, bo likwidowane są kioski i niewielkie sklepy. Wzrasta więc procent biletów kupowanych u kierowcy pojazdu, co z kolei przekłada się na wydłużenie postojów na przystankach. Rozwiązaniem tego problemu mają być biletomaty umieszczone w pojazdach i na kilku najważniejszych przystankach w mieście.

Urządzenia o wyższych parametrach

W urządzenia wyposażone mają zostać wszystkie hybrydowe solarisy, jakie zamówił już pabianicki magistrat. Dodatkowe zamówienie dotyczy natomiast dziesięciu automatów mobilnych, które wykorzystywane będą w starszych autobusach, i pięciu stacjonarnych. Dziś otwarte zostały oferty w przetargu na dostawę maszyn obu rodzajów.

Jedyna złożona Pabianicom propozycja pochodzi od firmy Mera Systemy, która chciałaby otrzymać za realizację kontraktu 1 mln 271 tys. 328 zł. – Złożona oferta przekracza o 69 tys. zł kwotę zarezerwowaną przez zamawiającego – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. Na razie nie wiadomo więc, czy samorząd zdecyduje się na jej przyjęcie, ale przedstawicielka magistratu zaznacza, że producent chce dostarczyć maszyny lepsze niż wskazywały na to minimalne wymagania przetargowe.

Prawdopodobnie za bilet zapłacimy także Blikiem

– Oferent dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń: infokiosk i kamerę z rejestratorem (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) w biletomatach stacjonarnych oraz wdrożenie możliwości płacenia za pomocą polskiego standardu płatności Blik – wylicza nasza rozmówczyni. Przypomina, że w automatach wewnątrzpojazdowych akceptowane mają być jedynie płatności bezgotówkowe, a w zewnętrznych – także gotówkowe. Wszystkie urządzenia mają oferować bilety jednorazowe pabianickie i łódzkie (obowiązujące w tramwajach) oraz umożliwiać doładowanie karty Migawka, na której kodowane są bilety okresowe obu miast.

Aneta Klimek wyraźnie zaznacza, że oferta Mera Systemy jest droższa niż przewidywano, ale jednocześnie jednoznacznie wskazuje plany dotyczące harmonogramu dostaw. – Biletomaty będą ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla (urządzenie mają być dostarczone do końca sierpnia) oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym (do końca października) – usłyszeliśmy. Obecnie trwa analiza złożonej przez producenta dokumentacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Rewolucji w wyglądzie autobusów nie będzie

Komunikacja

Pabianice: Rewolucji w wyglądzie autobusów nie będzie

Kasper Fiszer 23 lutego 2018

Pabianice: Modyfikacja malowania zakładowego?

Komunikacja

Pabianice: Modyfikacja malowania zakładowego?

Kasper Fiszer 18 lutego 2018

Pabianice: Biletomaty także na przystankach

Komunikacja

Pabianice: Biletomaty także na przystankach

Kasper Fiszer 01 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5