Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pabianice: Autobus tańszy dla mieszkańców

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-03-06 07:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Autobus tańszy dla mieszkańców
fot. Kasper Fiszer.Autobus MZK Pabianice
Czy tańsza komunikacja miejska czy zniżki na parkowanie mogą skłonić pabianiczan do rozliczania swojego PIT w swoim mieście? Władze podłódzkiego miasta wprowadzają kartę mieszkańca i liczą, że może ona zachęcić nawet do osiedlania się w miejscowości. Jednorazowy przejazd autobusem będzie kosztować posiadacza karty tylko 1,30 zł.

Pabianice dołączają do grona miast, które obniżają koszty podróży komunikacją miejską dla osób rozliczających w nich swój podatek dochodowy. Za kilka tygodni ruszyć ma program „Karta Pabianiczanina”. Jednym z jego filarów będzie oferowanie tańszych biletów autobusowych, z których skorzystać będą mogli jedynie posiadacze wspomnianej karty.

Zniżka i dla pasażerów MZK, i dla zmotoryzowanych

Oferowany rabat ma być bardzo duży. – Karta będzie uprawniała do 50-procentowej zniżki na przejazd komunikacją miejską (dzieci i młodzież zapłacą połowę ceny biletu ulgowego) – zapowiada Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach. I tak jednorazowy przejazd osoby niekorzystającej z dodatkowych ulg kosztować będzie w strefie miejskiej 1,30 zł, uczniowie, emeryci i studenci pojadą zaś autobusem za 65 groszy.

Oferta dotyczy także biletów miesięcznych – legitymujący się Kartą Pabianiczanina zapłacą za nie odpowiednio 37 zł i 18,50 zł w przypadku biletu ważnego w granicach administracyjnych Pabianic. Analogiczne upusty obejmą także przejazdy w drugiej strefie podmiejskiej i sieciowe bilety kwartalne. Rozliczający swoje podatki w Pabianicach mniej zapłacą również za parkowanie w strefie płatnej (i w tym przypadku upust ma wynieść 50%) oraz za wybrane towary u zewnętrznych partnerów programu.

Prezydent chce przyciągnąć do Pabianic nowych mieszkańców

Przyjmowanie wniosków o wydanie kart ma się rozpocząć 3 kwietnia. Rada miejska przyjęła już w tej sprawie odpowiednią uchwałę. – Pomysł wprowadzenia Karty Pabianiczanina pojawił się w programie wyborczym prezydenta Grzegorza Mackiewicza, jest to więc realizacja jednej z jego obietnic wyborczych – podkreśla Aneta Klimek. – Celem programu jest poprawa warunków życia mieszkańców, może też skłonić on osoby spoza miasta do osiedlania się w Pabianicach – dodaje przedstawicielka magistratu.

Tramwajem i autobusem do Łasku bez zniżek

W związku ze skomplikowaną organizacją połączeń międzygminnych karta honorowana będzie tylko w autobusach MZK Pabianice. Z rabatu nie będzie więc można skorzystać w tramwajach linii 41 ani w nocnych autobusach N4 do Łodzi. Choć ich kursy współfinansowane są przez samorząd Pabianic, formalnym organizatorem połączeń jest łódzki Zarząd Dróg i Transportu, a w pojazdach honorowane są wyłącznie bilety łódzkie.

Analogiczna sytuacja dotyczy autobusów linii D do Łasku. Do 2011 r. międzymiastową linię obsługiwały wspólnie przedsiębiorstwa z obu miast – MZK Pabianice i ZKM Łask, później wszystkie zadania przejął operator łaski. Honoruje on wyłącznie bilety własne oraz Wspólny Bilet Aglomeracyjny obejmujący komunikację miejską i połączenia kolejowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice z darmową komunikacją dla kierowców. Przez smog

Komunikacja

Pabianice z darmową komunikacją dla kierowców. Przez smog

Kasper Fiszer 17 lutego 2017

Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Komunikacja

Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Kasper Fiszer 11 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5