Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ozorków zawiera umowy o dzierżawę gruntu pod torowiskiem

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-01-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ozorków zawiera umowy o dzierżawę gruntu pod torowiskiem
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 46
Choć zbliża się połowa stycznia, Ozorków dopiero teraz zawiera umowy na dzierżawę terenów pod torowiskiem tramwajowym. Samorząd zapewnia nas przy tym, że nie miał zamiaru nie przedłużać porozumień z właścicielami gruntów, co znacząco utrudniłoby proces ewentualnego remontu infrastruktury torowej. Po niemal roku od zawieszenia ruchu na linii 46 wciąż funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza.

W zeszłym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przedstawił dość optymistyczne stanowisko w sprawie możliwości finansowania remontu nieczynnej już od niemal roku tramwajowej linii ozorkowskiej. Nawet biorąc jednak pod uwagę scenariusz dostępności wystarczających środków unijnych, np. pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego, problemem pozostają możliwości niewielkich gmin dotyczące wkładu własnego. Wciąż wydaje się więc, że linii grozi trwała likwidacja.

Miasto jest w trakcie zawierania porozumień z właścicielami gruntów

Zdawały się to potwierdzać informacje opublikowane przez Adama Rembaka, kandydata na burmistrza Ozorkowa popieranego m.in. przez Kukiz'15, który przegrał w starciu z burmistrzem poprzedniej kadencji Jackiem Sochą, na łamach portalu Facebook. Lokalny działacz wskazywał w dyskusji na łamach grupy Łódzki Tramwaj Metropolitalny, że aktualne władze miasta nie przedłużyły kończących się umów dzierżawy gruntów pod torowiskiem. Na niektórych odcinkach przebiega ono bowiem po terenach nienależących do samorządu.

Częściowo potwierdza to Izabela Dobrynin z Urzędu Miejskiego w Ozorkowie, przyznaje bowiem, że takie umowy na rok 2019 nie są jeszcze zawarte. Zapewnia jednak, że stan ten szybko ulegnie zmianie. – Obecnie miasto jest w trakcie zawierania umów na dzierżawę gruntów pod torowiskiem tramwajowym tam, gdzie grunty te nie należą do gminy – mówi.

Autobusy zastępcze kursują bez zmian

Tłumaczy, że jest to procedura standardowa. – Umowy są zawierane na rok i rokrocznie są przedłużane – stwierdza. Nie wskazuje przy tym, czemu UM Ozorków nie zdecydował się na zawarcie porozumień jeszcze w starym roku, tak by nie powstała budząca wątpliwości przerwa.

Nasza rozmówczyni zapewniła nas jednocześnie, że w 2019 r. bez zmian funkcjonować będzie komunikacja zastępcza uruchomiona w zamian za zawieszone połączenie tramwajowe. Przypomnijmy, że autobusy linii Z46 kursują rzadziej niż wcześniej tramwaj i docierają jedynie do granicy Łodzi, gdzie trzeba przesiąść się do linii miejskich. W części pojazdów nie ma zaś biletomatów, co znacząco utrudnia zakup biletu zwłaszcza na terenach pozamiejskich.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Komunikacja

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Kasper Fiszer 17 grudnia 2018

Ozorków: Tramwaj w centrum kampanii wyborczej

Komunikacja

Ozorków: Tramwaj w centrum kampanii wyborczej

Kasper Fiszer 12 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5