Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ozorków wyremontuje krótki fragment toru 46

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-04-12 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ozorków wyremontuje krótki fragment toru 46
Fot. Kasper FiszerTramwaj linii 46 (fot. archiwalna)
Sekretarz miasta Ozorkowa poinformował, że samorząd przygotowuje się do przeprowadzenia remontu krótkiego, ok. 30-metrowego fragmentu toru nieczynnej linii tramwajowej 46. Kompleksowa modernizacja całego ciągu do Łodzi ma natomiast być możliwa dzięki wsparciu, jakie zapowiedział wicepremier Piotr Gliński. Plany te nie zmniejszają krytyki samorządu ze strony lokalnego stowarzyszenia zabiegającego o wznowienie ruchu.

W miniony piątek w Zgierzu odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim dotycząca przyszłości linii łączącej Łódź z Ozorkowem. Przedstawiciele organizacji szeroko krytykowali władze samorządowe miast i gmin leżących wzdłuż trasy za bierność w działaniach zmierzających do przywrócenia ruchu. Zdaniem przedstawiciela SnrOPKTwRŁ Adama Rembaka jednostki nie mają żadnego konkretnego kosztorysu robót i przedstawiają zawyżone wyliczenia, co zmniejsza szanse na przeprowadzenie niezbędnych prac.

Remont tramwaju z... budżetu obywatelskiego

Na zarzuty te odpowiadał obecny na spotkaniu Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta Ozorkowa. Podkreślał on, że pojawiająca się kwota ok. 160 mln zł wynika ze wstępnych szacunków dokonanych przez MPK-Łódź. Wyraził także zdziwienie, że lokalne stowarzyszenie, które bezskutecznie składało do władz gmin wnioski o wyasygnowanie w kolejnych latach relatywnie niewielkich kwot na drobniejsze prace pozwalające na utrzymanie ciągłości ruchu, nie zdecydowało się na ich złożenie w ramach procedury budżetu obywatelskiego. – Jakoś nikomu nie chciało się przez lata stworzyć takiego wniosku – stwierdził.

Zapewniał przy tym, że Ozorków dąży do ponownego otwarcia ruchu na zamkniętej w lutym linii. – Samorządy to jednak nie tylko tramwaj – przekonywał. – To także ulice, przedszkola i szkoły, a środki są potrzebne na wszystko – dodał. Tym niemniej docelowo miasto chce doprowadzić do pełnej modernizacji trasy (wcześniej rozważano także wariant minimalny, w którym zrealizowano by tylko część robót, bez których nie udałoby się w ogóle wznowić ruchu, ale które nie doprowadziłyby do podniesienia bardzo niskiej dopuszczalnej prędkości).

Jest zapewnienie o wsparciu rządowym, ale konkretów brak

Dowodem na zaangażowanie Ozorkowa ma byc decyzja o przeprowadzeniu robót na krótkim odcinku przy ul. Wyszyńskiego. – Trwa tam teraz przebudowa drogowa. W jej ramach fragment toru również będzie wyremontowany – zapowiedział Mariusz Ostrowski. – Nie jest więc tak, że ktoś o tramwaju zapomniał, zostawia sprawę i już się nią nie interesuje – mówił.

Sekretarz Ozorkowa powiedział także, że burmistrz miasta Jacek Socha uzyskał od wicepremiera Piotra Glińskiego zapewnienie, że niezbędne na remont środki w zakresie koniecznego wsparcia gmin znajdą się w budżecie centralnym. – Obecnie prawnicy z naszych urzędów pracują nad formułą prawną przedsięwzięcia. Potrzebujemy bowiem mieć jeden podmiot, który będzie się starał o pieniądze, a następnie zarządzał środkami finansowymi – ocenił.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Kolej wesprze komunikację zastępczą za tramwaj

Komunikacja

Zgierz: Kolej wesprze komunikację zastępczą za tramwaj

Kasper Fiszer 10 kwietnia 2018

Ozorków: Kolejny przejazd tramwajowy zasypany

Komunikacja

Ozorków: Kolejny przejazd tramwajowy zasypany

Kasper Fiszer 02 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5