Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ozorków: Powrót komunikacji nocnej możliwy przy wsparciu marszałka

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
11-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Ozorków: Powrót komunikacji nocnej możliwy przy wsparciu marszałka
fot. Kasper Fiszer
Władze Ozorkowa wskazują na zalety nowej organizacji komunikacji do Zgierza funkcjonującej w zamian za nieczynny od czterech lat tramwaj linii 46. Istotnym problemem jest natomiast wstrzymanie komunikacji nocnej. Czy wkrótce uda się ją przywrócić? Jeśli tak – będzie ona prowadzona w zupełnie innej formule.

Od ponad miesiąca na trasie Łódź – Zgierz – Ozorków obowiązuje nowa organizacja przewozów. Gminy nie uruchamiają już komunikacji zastępczej w zamian za nieczynny od 2018 r. tramwaj oznaczonej symbolem Z46 i obsługiwanej przez łódzkie MPK na zlecenie Łodzi. Zamiast tego samodzielnie zlecają na podstawie porozumienia międzygminnego zgierskiemu Markabowi kursy linii nr 10 na wydłużonej trasie Zgierz – Ozorków. W Zgierzu możliwa jest przesiadka na tramwaj linii nr 6.

Zmiana przebiegu linii pozwoliła na obsługę dużego osiedla mieszkaniowego

Trasa „dziesiątki” nie pokrywa się w pełni z przebiegiem zlikwidowanego Z46. – Linia została wydłużona na teren Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie mieszka ok. 50 proc. mieszkańców naszego miasta – mówi Izabela Dobrynin z Urzędu Miasta Ozorkowa. Podkreśla, że takie rozwiązanie pozwala dotrzeć do wielu instytucji, m.in. do kilku przedszkoli, największej szkoły podstawowej, basenu, filii miejskiej przychodni zdrowia czy biblioteki.

– Z jednego z przystanków mieszkańcy mają też blisko do przystanku ŁKA, Ozorków-Nowe Miasto – dodaje nasza rozmówczyni. Rola autobusu jest więc większa w relacjach wewnętrznych, a także w dojeździe z mniejszych miejscowości na pociąg. Dodajmy, że przeciwległy koniec trasy jest zlokalizowany przy dworcu kolejowym Zgierz, gdzie zatrzymują się także pociągi dalekobieżne. Także tam nie dało się dojechać bez przesiadki zlikwidowanym Z46.

Czy wkrótce w nocy pojedziemy autobusem bezpośrednio do Łodzi?


Nowa formuła ma jednak także istotne wady. Nie jest już bowiem utrzymywana komunikacja nocna Łódź – Zgierz – Ozorków, która była prowadzona nieprzerwanie od kilkunastu lat. – Obecnie ze Zgierza nie ma połączenia nocnego z Łodzią, więc nocne kursy linii nr 10 nie spełniałyby swojego zadania – stwierdza nasza rozmówczyni. Władze Zgierza zapowiedziały przy tym rozmowy z Urzędem Miasta Łodzi w sprawie wznowienia połączenia w godzinach nocnych, jednak na razie do tego nie doszło.

Władze Ozorkowa mają natomiast inny pomysł na ponowne połączenie miejscowości ze stolicą aglomeracji w porze nocnej. – Burmistrz Jacek Socha prowadzi rozmowy w sprawie możliwości uruchomienia kursu nocnego Ozorków – Łódź z marszałkiem województwa łódzkiego – poinformowała nas Izabela Dobrynin. Nie znamy jednak choćby przybliżonej daty ewentualnego startu takiej linii.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5