Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
27-01-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego
Fot. Kasper FiszerZmodernizowany 803N na linii 46 (fot. arch.)
Jedynie do najbliższego piątku 2 lutego funkcjonować będzie tramwajowe połączenie Łodzi z Ozorkowem przez Zgierz. Łódzkie MPK potwierdziło oficjalnie wcześniejsze doniesienia o planach zawieszenia ruchu. Stan infrastruktury jest bowiem tak zły, że ma zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i osób postronnych. Jutro (w niedzielę 28 stycznia) na podmiejską trasę wyjedzie historyczny wagon 803N należący do Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Wielotygodniowa, relacjonowana na naszych łamach szeroko dyskusja dotycząca przyszłości tramwajowej linii 46 zostaje przerwana przez zawieszenie przewozów. Jak potwierdziło wcześniejsze nieoficjalne doniesienia łódzkie MPK, ruch na trasie Łódź – Zgierz – Ozorków prowadzony będzie jeszcze tylko przez tydzień. W następną sobotę połączenie będzie już obsługiwane komunikacją zastępczą.

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia o zawieszeniu

– W chwili obecnej mogę jedynie potwierdzić informacje o zawieszeniu kursów – powiedział nam Sebastian Grochala, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Przewoźnik nie podaje na razie szczegółów dotyczących organizacji transportu na odcinku podmiejskim. Nie wiemy też, jakie są dokładne wyniki prowadzonych na zlecenie przewoźnika badań technicznych stanu sieci trakcyjnej. Dodatkowe dane mają zostać przekazane mediom na początku przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że będzie to już czwarte w ostatnim czasie zawieszenie ruchu na sieci łódzkich tramwajów podmiejskich w ostatnim czasie. W 2016 r. w związku z pogorszeniem się kondycji mostu tramwajowego na Bzurze linia 46 została skrócona do ozorkowskiego trójkąta manewrowego. Naprawę zrealizowało wówczas miasto Ozorków.

Przerwa w ruchu czy definitywny koniec?

Dwa przypadki wstrzymania przewozów miały natomiast miejsce w tym roku. W lutym z uwagi na podmycie torowiska do Konstantynowa Łódzkiego skrócone zostały kursy linii 43 Łódź – Lutomiersk, a w maju tramwaje linii 41 do Pabianic ze względu na zużycie przewodu jednego przestały wyjeżdżać poza granice Łodzi. W obu przypadkach proces naprawy był długotrwały i komunikacja zastępcza funkcjonowała przez wiele miesięcy.

Należy się spodziewać, że przerwa w ruchu – o ile dojdzie do jego wznowienia – również i w tym przypadku będzie długa. Wciąż nie ma bowiem żadnego konkretnego planu remontu trasy. Podłódzkie samorządy mają rozmawiać w tej sprawie w lutym, ale z uwagi na ograniczenia budżetowe dojście do konsensusu może okazać się wyjątkowo trudne.

Historycznym „kanciakiem” w ostatnią niedzielę

Jedną z ostatnich okazji do przejazdu podmiejską linią 46 będzie wycieczka organizowana w najbliższą niedzielę przez Klub Miłośników Starych Tramwajów. Stowarzyszenie uruchomi wówczas bezpłatny, ogólnodostępny kurs obsługiwany historycznym wagonem 803N zmodernizowanym własnym sumptem przez spółkę Międzygminna Komunikacja Tramwajowa, która do 2012 r. obsługiwała to połączenie. – Początek przejazdu o godz. 10 na pętli Północna w Łodzi – zaprasza Jakub Tarka, prezes KMST.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5