Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2016-07-26 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego
fot. Kasper FiszerTramwaj na przystanku przy trójkącie manewrowym w Ozorkowie
Nadal nie rozpoczęła się awaryjna naprawa mostu tramwajowego w końcowej części podmiejskiej trasy 46. Linia tramwajowa łącząca Łódź ze Zgierzem i Ozorkowem była już niedawno skrócona z uwagi na fatalny stan techniczny obiektu. Remont opóźnia się jednak względem pierwotnych planów.

Nie kończą się problemy związane z utrzymaniem przejezdności na najdłuższej tramwajowej linii podmiejskiej wybiegającej z Łodzi. Niektóre odcinki trasy są w bardzo złym stanie technicznym. Jednym z takich fragmentów jest most nad Bzurą znajdujący się już w samym Ozorkowie, na odcinku pomiędzy trójkątem manewrowym przy ul. Wyszyńskiego a pętlą przy ul. Cegielnianej.

Ruch wznowiono, ale pod warunkiem szybkiej naprawy

Na początku miesiąca doszło tam nawet do awaryjnego zawieszenia ruchu. 1 lipca przewoźnik, MPK-Łódź, wycofał się z obsługi ostatniego odcinka i kończył bieg tramwajów linii 46 na trójkącie manewrowym. W wyniku rozmów z władzami Ozorkowa i Zarządem Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, który jest organizatorem przewozów na całej trasie Łódź – Ozorków, jeszcze tego samego dnia popołudniu komunikacja została wznowiona.

Warunkiem przywrócenia przewozów miało być jednak bardzo szybkie wykonanie choć doraźnej naprawy mostu. Jak twierdziło bowiem MPK, jego stan mógł w każdej chwili wymusić ponowne skrócenie trasy podmiejskiego tramwaju. – O wznowieniu połączeń zadecydował ZDiT. Otrzymał on od władz Ozorkowa deklarację, iż w ciągu dwóch tygodni most zostanie przygotowany do remontu – mówił wówczas Sebastian Grochala, rzecznik prasowy łódzkiego MPK.

Prace być może zaczną się w przyszłym tygodniu

Choć od tamtego czasu minął już niemal miesiąc, nadal nie ruszyły żadne roboty remontowe. – Przymierzamy się do podjęcia działań, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty ich rozpoczęcia – stwierdza Agnieszka Hamankiewicz, kierownik działu promocji MPK-Łódź. – Pod uwagę brany jest przyszły tydzień – wskazuje jedynie przedstawicielka przewoźnika.

Tymczasem połączenie Łódź – Ozorków nadal obsługiwane jest w całości tramwajem, a motorniczowie pokonują feralny most z minimalną prędkością. Nie jest to jedyne miejsce, w którym tramwaj zwalnia do ok. 10 km/h. Jak informowało niedawno MPK, pilnej naprawy wymagają też dwa fragmenty trasy znajdujące się na terenie Zgierza. Na razie nie zapowiedziano jednak kolejnych prac naprawczych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Komunikacja

Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Kasper Fiszer 30 czerwca 2016

Łódź: Ruszył nocny tramwaj do Konstantynowa

Komunikacja

Łódź: Ruszył nocny tramwaj do Konstantynowa

Kasper Fiszer 07 marca 2016

Łódź: N9 – weekendowy tramwaj nocny do Konstantynowa

Komunikacja

Łódź: N9 – weekendowy tramwaj nocny do Konstantynowa

Roman Czubiński 03 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5