Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Ozorków: 46 wróci na Cegielnianą

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2016-08-03 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ozorków: 46 wróci na Cegielnianą
Fot. Kasper FiszerTramwaj linii 46
Trwa remont torowiska na moście tramwajowym nad Bzurą w Ozorkowie. Oznacza to zapewnienie dalszego funkcjonowania podmiejskiej linii 46 na całej trasie z Łodzi przez Zgierz do ozorkowskiej pętli przy ul. Cegielnianej. Komunikacja tramwajowa zostanie wznowiona w drugiej połowie sierpnia.

Dobiega końca trwający od ostatnich dni czerwca kryzys związany z funkcjonowaniem najdłuższej podmiejskiej linii łódzkiej sieci tramwajowej. Ze względu na zły stan techniczny mostu w Ozorkowie ruch na końcowym odcinku trasy był awaryjnie zawieszony, następnie przywrócony pod warunkiem szybkiego rozpoczęcia remontu, który jednak istotnie się opóźniał, a wreszcie znów zawieszony. Teraz rozpoczyna się naprawa obiektu, która pozwoli niebawem wznowić ruch pomiędzy trójkątem manewrowym Ozorków Wyszyńskiego a pętlą Ozorków Cegielniana.

Planowana jest całkowita wymiana torowiska

– Wstrzymanie ruchu tramwajów ma związek z remontem torowiska na moście – mówi Agnieszka Hamankiewicz, kierownik działu promocji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Niezbędne prace przeprowadzi właśnie MPK na zlecenie miasta Ozorków, które jest zarządcą infrastruktury tramwajowej na swoim terenie. Roboty rozpoczęły się 1 sierpnia, a więc około dwa tygodnie po pierwotnie ustalonym terminie.

Remont torowiska potrwa około trzech tygodni, później tramwaje linii 46 wrócą na swoją podstawową trasę. – By wznowić ruch, konieczna jest całkowita wymiana torowiska na moście – tłumaczy przedstawicielka łódzkiego przewoźnika, a zarazem wykonawcy remontu. Zgodnie z zapowiedziami z ostatnich dni lipca, inaczej niż w przypadku czerwcowego zamknięcia, do czasu przywrócenia komunikacji tramwajowej MPK będzie wozić ozorkowian autobusami zastępczymi.

Autobus zastępczy tylko w dzień

– Poprzednim razem zamknięcie miało charakter awaryjny i nie wszystkie elementy organizacji ruchu były możliwe do wprowadzenia. Rozmowy o rodzaju komunikacji zastępczej rozpoczęły się 1 lipca, ale z uwagi na warunkowe przywrócenie ruchu zostały zawieszone – przypomina Agnieszka Hamankiewicz. – Tym razem, mając czas na przygotowanie, ustalono zakres zmian i przebieg linii zastępczej, dlatego od 1 sierpnia funkcjonuje linia Z46 – mówi.

Autobus nie zapewnia jednak podróżnym możliwości dojazdu w rejon pętli przez całą dobę. Mimo że linia 46 realizuje także kursy nocne, nie przewidziano skomunikowanych z nimi połączeń dowozowych. Komunikacja tramwajowa pomiędzy trójkątem przy ul. Wyszyńskiego a Łodzią została jednak zachowana także w godzinach nocnych i kursy będą realizowane na nieco krótszej niż dotychczas trasie, ale w niezmienionej liczbie.

Trójkąt to ślad po dawnym węźle tramwajowo-kolejowym

Tymczasowy kraniec linii 46 jest pamiątką po starym układzie połączeń w Ozorkowie. Do roku 1986 tramwaje z Łodzi kończyły tu bieg liniowo. Dalej po remontowanym obecnie moście nad Bzurą biegł tor dawnych Kujawskich Kolei Dojazdowych, a pomiędzy tramwajem a pociągiem można było przesiąść się przy trójkącie manewrowym. Tramwaj korzysta z trasy zlikwidowanej wąskotorówki na całym odcinku do pętli Cegielniana. Linię KKD skrócono natomiast do dworca PKP Ozorków w innej części miasta, przez co rozerwany został dogodny ciąg komunikacyjny z Łodzi do miejscowości północnej części regionu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj w Ozorkowie idzie do skrócenia. Do odwołania

Przestrzeń

Tramwaj w Ozorkowie idzie do skrócenia. Do odwołania

Witold Urbanowicz 29 lipca 2016

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego

Komunikacja

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego

Kasper Fiszer 26 lipca 2016

10 dni bez tramwaju do Lutomierska i Konstantynowa

Komunikacja

10 dni bez tramwaju do Lutomierska i Konstantynowa

Witold Urbanowicz 18 lipca 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5