Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Otwarcie zintegrowanego węzła przesiadkowego w Buku

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-22 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Metropolia Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Otwarcie zintegrowanego węzła przesiadkowego w Buku
fot. Metropolia Poznań
Zintegrowany węzeł przesiadkowy w Buku został oficjalnie otwarty. Mieszkańcy i goście gminy korzystali z niego już wcześniej. Teraz osiągnięta została pełna funkcjonalność i 20 września nastąpiło oficjalne otwarcie. Z najbardziej na wschód wysuniętego węzła Metropolii, do centrum Poznania można dojechać Poznańską Koleją Metropolitalną w niespełna pół godziny.

– Inwestycja była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Jak bardzo, najzwyczajniej widać po zapełnieniu praktycznie wszystkich miejsc parkingowych oraz po dużej ilości jednośladów i zdecydowanie samego początku, czyli momentu, kiedy mieszkańcy zaczęli korzystać z tej infrastruktury – powiedział Paweł Adam, burmistrz miasta i gminy Buk.

Przedsięwzięcie zainicjowały władze gminy Buk we współpracy z powiatem poznańskim. Projekt stał się po możliwy po uzyskaniu dofinansowania unijnego. Dzięki niemu na terenie Metropolii Poznań i powiatu poznańskiego powstało kilkadziesiąt zintegrowanych węzłów przesiadkowych, a gmina Buk mogła również skorzystać z tej możliwości.

Wyraźnie zmieniły się dwie ulice – Kolejowa oraz Dworcowa, a na ich skrzyżowaniu powstało nowe rondo. Dla mieszkańców zostały oddane do użytku wiaty rowerowe oraz tablice informacyjne, zainstalowano także monitoring. Węzeł oferuje 134 miejsca parkingowe (w tym 4 dla osób z niepełnosprawnością) oraz co najmniej 64 miejsc parkingowych dla jednośladów. Prace obejmowały również ścieżkę pieszo-rowerową dostępną już od 2020 roku. Z pięciokilometrowego odcinka można korzystać w ciągu drogi powiatowej Buk-Szewce.

Projekt zrealizowany został w ramach Osi Priorytetowej 3 „Energia” Działanie 3.3. „Wsparcie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska” Poddziałanie 3.3.3. „Wsparcie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania” WRPO na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu partnerskiego powiatu poznańskiego oraz Miasta i Gminy Buk została oszacowana na kwotę 11 632 376 zł, natomiast kwota dofinansowania całości zadania to 9 594 226 zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Starachowice budują centrum przesiadkowe

Przestrzeń

Starachowice budują centrum przesiadkowe

Przemysław Farsewicz 10 września 2021

Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Przestrzeń

Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Witold Urbanowicz 02 września 2021

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później

Przestrzeń

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później

JM/KŁ, Rynek Kolejowy 28 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5