Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Oświęcim kupuje autobus 8-metrowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-10 11:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Oświęcim kupuje autobus 8-metrowy
fot. MZK Oświęcim
MZK w Oświęcimiu planuje wzbogacić się o nowy pojazd. Spółka ogłosiła właśnie kolejne postępowanie w ramach unijnego projektu poprawy jakości transportu publicznego.

Przedmiotem przetargu MZK Oświęcim jest dostawa autobusu mini o długości ok. 8 m. Kupowany autobus będzie przyjazny dla wszystkich użytkowników, w tym osób miepełnosprawnych dzięki brakowi stopni wejściowych (autobusy niskopodłogowe). Autobus ponadto będzie wyposażony m.in. w klimatyzację, informacyjne tablice świetlne (3 zewnętrzne i 1 wewnętrzna oraz monitor), informację głosową, monitoring, oznakowanie przycisków wewnątrz autobusu językiem Braille'a, Wi-Fi oraz gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 listopada. O wyborze zadecydują cena ofertowa (60%), warunki techniczne i eksploatacyjne (30%) oraz gwarancja i serwis (10%). Na realizację przeznaczono 406 dni.

Autobus kupowany jest w ramach projektu „Poprawa jakości transportu publicznego w Oświęcimiu poprzez zakup ekologicznych autobusów” planowanego do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Już wcześniej, w ramach tego projektu, MZK prowadził postępowanie na zakup 20 różnej długości od 7,5 m do 12 m. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris, ale nie złożył oferty na części dotyczącej krótkiego pojazdu, stąd powtórzenie przetargu. Na początku października poinformowało formalnie o wyborze oferty Solarisa na pozostałe pojazdy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Oświęcim z jedną, częściową ofertą na autobusy

Komunikacja

Oświęcim z jedną, częściową ofertą na autobusy

Witold Urbanowicz 06 września 2017

Oświęcim kupuje 20 autobusów, w tym 7 hybrydowych

Komunikacja

Oświęcim kupuje 20 autobusów, w tym 7 hybrydowych

Jakub Dybalski 26 lipca 2017

Oświęcim: Przyjęto plan transportowy przygotowany przez ZDG TOR

Prawo & Finanse

Oświęcim: Przyjęto plan transportowy przygotowany przez ZDG TOR

Paweł Rydzyński 30 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5