Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Oświęcim: Czterech chętnych na dostawę biletomatów i tablic

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-05-17 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Oświęcim: Czterech chętnych na dostawę biletomatów i tablic
fot. MZK Oświęcim
Urząd Miasta Oświęcim otworzył oferty w przetargu na dostawę 11 elektronicznych tablic informacji pasażerskiej i 3 biletomatów. Trzy spośród ofert mieszczą się w kwocie założonej przez władze miasta. Zwycięzca będzie musiał oddać do użytku cały system do połowy 2021 r.

W przetargu wzięły udział cztery firmy, jednak dwie z nich złożyły oferty wyłącznie w jednej z części. Najdroższą propozycję złożył olsztyński Sprint. Za dostawę tablic spółka chce wystawić rachunek na blisko półtora miliona złotych, podczas gdy zamawiający chce wydać najwyżej 1,05 mln. Również propozycja Sprintu w sprawie biletomatów znacznie przekracza założoną kwotę (970 tys. zł wobec 560 tys.). Pozostałe oferty mieszczą się w kosztorysie. MWM (część I) i Mera-Systemy (część II) wyceniły swoje usługi nieco niżej od firmy MP Technology, która ubiega się o realizację obu części zamówienia.

Zamówienie ma tryb „projektuj i buduj”. Punktacja w przetargu zależy w 60% od ceny, a w 40% - od okresu gwarancji i rękojmi. Ponieważ jednak wszyscy chętni proponują taką samą długość owego okresu (4 lata), decydująca okaże się cena – o ile żadna z ofert nie zostanie wykluczona. Wszystkie urządzenia mają zacząć działać najpóźniej 30 czerwca przyszłego roku.

System informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe mają poprawić atrakcyjność komunikacji zbiorowej w małopolskim mieście. Zaplanowano zakup 11 tablic LED i trzech biletomatów (jeden zostanie ustawiony przy dworcu, a dwa – przy ul. Dąbrowskiego). Tablice mają informować o rzeczywistym (tzn. uwzględniającym opóźnienia) czasie oczekiwania na najbliższy autobus. Muszą one współdziałać z działającym już w Oświęcimiu systemem dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą firmy Pixel. Zadania zlecone w przetargu są częścią szerszego przedsięwzięcia, którego głównym elementem jest zakup pierwszego autobusu elektrycznego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Przetarg na system ITS

Komunikacja

Pabianice: Przetarg na system ITS

Roman Czubiński 02 grudnia 2019

Toruń. GMV rozbuduje system informacji pasażerskiej

Komunikacja

Toruń. GMV rozbuduje system informacji pasażerskiej

jd/inf. pras. 05 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5