Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ostrów Zapominalski? Konieczny nowy przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-06-24 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrów Zapominalski? Konieczny nowy przetarg
fot.
MZK w Ostrowie Wielkopolskim rozpisał trzeci już przetarg na sześć elektrobusów i system ładowania. Zamawiający ma pecha, po za pierwszym razem przetarg udało się rozstrzygnąć, ale zwycięski Ursus Bus nie dostarczył pojazdów. Drugi przetarg, ogłoszony na początku czerwca, upadł… przez gapiostwo zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych z systemem ładowania. Szacunkowa wartość zamówienia to 13,1 mln zł netto. Na realizację zamówienia przeznaczono 365 dni. Warunki nie różnią się specjalnie od tych z przetargu rozpisanego na początku miesiąca.

Jednak 19 czerwca przetarg unieważniono. Jak napisał zamawiający w uzasadnieniu, zgodnie z założeniami przetargu wszelka korespondencja między zamawiającym a oferentami, w tym informacje o przetargu i składanie ofert, miały się odbywać elektronicznie, za pośrednictwem miniPortalu Urzędu Zamówień Publicznych, a także ePUAPu. Zamawiający przyznaje jednak, że jako spółka akcyjna nie jest zobowiązana do posiadania profilu w ePUAPie i „…omyłkowo takiego profilu, na potrzeby przedmiotowego postępowania, nie założył...”.

Innymi słowy MZK Ostrów Wielkopolski założył, że będzie się z oferentami kontaktował elektronicznie, ale… zapomniał założyć sobie profil.

Teraz zapewne wszystko już jest w porządku, dlatego możliwe jest ponowne rozpisanie przetargu. Oferty zostaną otwarte 26 lipca. Elektrobusy mają pomieścić co najmniej 75 podróżnych, w tym 24 na miejscach siedzących (plus cztery miejsca składane). Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Autobusy mają być napędzane silnikami elektrycznymi o mocy co najmniej 160 kW, zasilanymi magazynem energii elektrycznej o pojemności 200 kWh. Założono ładowanie plug–in i pantografowe. Zasięg pojazdu określono na 130 km.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dubaj. Volvo dostarczy 373 autobusy miejskie

Prawo & Finanse

Dubaj. Volvo dostarczy 373 autobusy miejskie

jd/inf. pras. 24 czerwca 2019

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych

Prawo & Finanse

Konin kupuje sześć autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 21 czerwca 2019

Płock ponownie chce kupić autobusy. Dwa MAXI i dwa MEGA

Komunikacja

Płock ponownie chce kupić autobusy. Dwa MAXI i dwa MEGA

Jakub Dybalski 21 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5