Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Ostrów Wlkp. z nowym przetargiem na elektrobusy. Za Ursusy?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-03 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrów Wlkp. z nowym przetargiem na elektrobusy. Za Ursusy?
fot. Solaris
MZK Ostrów Wielkopolski prowadzi przetarg na dostawę sześciu 12-metrowych elektrobusów wraz z systemem ładowania. Podobny przetarg został rozstrzygnięty w zeszłym roku, ale jego zwycięzca – Ursus Bus – nie dostarczył dotąd pojazdów.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych z systemem ładowania. Szacunkowa wartość zamówienia to 13,1 mln zł netto. Na realizację zamówienia przeznaczono 365 dni.

Długość pojazdów określono na 11,8-12,15 m. Elektrobusy mają pomieścić co najmniej 75 podróżnych, w tym 24 na miejscach siedzących (+ cztery miejsca składane). W pojazdach mają być zainstalowane poręcze wykonane ze stali nierdzewnej, wyposażone w punkty świetlne w technologii LED. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Wejście do pojazdu ma znaleźć się na wysokości nie większej niż 340 mm. Przewidziano porty USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz Wi-Fi. W elektrobusach zaplanowano klimatyzację, monitoring.

Autobusy mają być napędzane silnikami elektrycznymi o mocy co najmniej 160 kW, zasilanymi magazynem energii elektrycznej o pojemności 200 kWh. Zasięg pojazdu, bez ładowania, określono na min. 130 km. Zamawiający wymaga, aby magazyn energii elektrycznej był doładowywany podczas jazdy autobusu energią elektryczną wygenerowaną podczas hamowania (rekuperacja energii). Przewidziano ładowanie za pomocą plug-in oraz pantografów zamontowanych na dachu. Wykonawca ma dostarczyć, zamontować i uruchomić system ładowania składający się z trzech dwustanowiskowych ładowarek z trybem ładowania wolnego i szybkiego.

Termin składania ofert mija 3 lipca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę elektrobusów z systemem ładowania, o wartości min. 6 mln zł netto. O wyborze decydują cena (60%) oraz parametry techniczno-eksploatacyjne (40%). Pod uwagę będą brane materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, wysokość od podłoża, rozwiązanie konstrukcyjne silnika, zużycie energii elektrycznej oraz technologia oświetlenia.

W zeszłym roku podobny przetarg wygrał Ursus Bus, oferując dostawy za 15,4 mln zł brutto. Dostawy miały zakończyć się w kwietniu tego roku, ale żaden pojazd nie dotarł do Ostrowa i zważywszy na problemy Ursusa wydaje się wątpliwe, by dostawy zostały zrealizowane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrów Wielkopolski. Mera Systemy dostarczy 55 biletomatów

Prawo & Finanse

Ostrów Wielkopolski. Mera Systemy dostarczy 55 biletomatów

Jakub Dybalski 31 października 2018

Ostrów Wielkopolski zaakceptował ofertę MAN-a

Przestrzeń

Ostrów Wielkopolski zaakceptował ofertę MAN-a

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2018

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa

Witold Urbanowicz 21 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5